Larissa Kalaus
 DAMIR KRAJAC/CROPIX
HRVATICE U EUROPI

Poraz Podravke u Podgorici, slijedi Rostov u osmini finala, Lokomotiva od minus pet do plus pet

Lokomotiva je teže od očekivanja i u vrlo nediscipliniranom izdanju ipak izborila pobjedu
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 13. veljača 2021. 20:05

Podravka Vegeta zaključila je skupinu Lige prvakinja porazom (33:26) na gostovanju kod podgoričke Budućnosti. Sama utakmica nije imala rezultatsku važnost ni za jednu ekipu jer su Koprivničanke već ranije znale da će biti posljednje, dok je Budućnost osigurala peto mjesto.

Uoči utakmice Podravka je doznala i suparnika u osmini finala elitnog natjecanja, bit će to ruski Rostov-Don koji je na domaćem terenu svladao Ferencvaroš 26:24 i tako osigurao prvu poziciju u skupini A. Utakmice će se igrati u ožujku.

U prvom poluvremenu susreta u Podgorici gošće iz Koprivnice pružile su dobar otpor, odigrale su dobru obranu i imale samo dva gola minusa. Međutim, nastavak je pružio realniju sliku, previše je Podravka griješila, obrana više nije bila čvrsta, u napadu je nestalo ideja i bio je to rasplet kakvog smo gledali već više puta ove sezone.

Ako ništa drugo, barem su mlađe Podravkine igračice stekle nova iskustva na visokoj razini europskog rukometa. Pred Podravkom je nastavak jadranske turneje - već u nedjelju u 18 sati u PH gostuje kod Dalmatinke u Pločama.

BUDUĆNOST - PODRAVKA VEGETA 33:26 (13:11)

PODGORICA – SC Morača. Bez gledatelja. Suci: Dojčinov i Gorecov (Bugarska).

BUDUĆNOST: Attingre (1), Arenhart (13+1); Radičević 8(1), Gugač, A. Popović, G. Marsenić 2(1), Novović, A. Marsenić 1(1), Pavičević 2, Pineau 4, Maslova, Ramusović 2, Mehmedović 2, Kadović 2, Grbić 5, Vukčević 5. TRENERICA: Bojana Popović.

PODRAVKA VEGETA: Ećimović (2), Dumanska (3); Zadravec 1, Turk 4, Beganović 1, Karlovčan 1, Popović, Jandrašić, Džono 1, Milosavljević 6(1), Mrđen, Mugoša 1, Franušić, Buljan, Tsakalou 8(2), Carlos 3. TRENER: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Budućnost 3(3), Podravka Vegeta 4(3). ISKLJUČENJA: Budućnost 8 min. (A. Popović 2+2, Novović, Vukčević), Podravka Vegeta 6 min. (Zadravec, E. Popović, Tsakalou). IGRAČICA UTAKMICE: Barbara Arenhart.

8. Podravka 14 2 0 12 326:419 4

Parovi 14. kola: Budućnost – Podravka 33:26, Györ – CSKA 31:24, Borussia – Odense (ned, 16.00), Valcea – Brest (ned, 16.00).

Lokomotiva otvorila vrlo loše, zatvorila vrlo dobro

Piše Dražen Pinević

Dva susreta četvrtfinala Lokomotiva i praška Slavija igraju u Zagrebu. U prvom je u subotu domaćin bila Lokomotiva, u nedjelju će u 18 sati to biti Čehinje. Lokomotiva je puno teže od očekivanja i u vrlo nediscipliniranom izdanju izborila +5 i ipak je puno bliže polufinalu.

Neozbiljno je Lokomotiva otvorila utakmicu, Slavija je vodila 8:3 i morale su se pomučiti lokosice da dostignu prednost. Šoštarić je disciplinskim mjerama Čivlja i Šimari vratio disciplinu, a ulaskom na gol Ivančok umjesto Bešen dobio pomoć bez koje se ne pobjeđuje.

I do poluvremena je Lokomotiva priču okrenula na +2. Zaključak – nije im trebao onakav početak. Slavija se pokazala kao ekipa koja zna iskoristiti priliku, no obrana Lokomotive vratila je sve na mjesto.

Teško se Lokomotiva vraćala u normalu, Slavija je igrala dobro, no u posljednjih deset minuta ipak su se naše igračice uozbiljile i dovršile utakmicu da bi im uzvrat bio mirniji. Naravno, povukla je Stela Posavec, dobro su je popratile sestre Kalaus i Šimara, dakle po reprezentativnom receptu.

Lokomotiva - Slavija Prag 30:25 (12:10)

ZAGREB Dom sportova II. Bez gledatelja. Suci: Bitiqui i Kasapi (Kosovo).

LOKOMOTIVA: Bešen (4), Ivančok (7); Kaselj, Šimara 4, S. Posavec 6, Čurić, Skalić, Vojnović 3, L. Kalaus 4, D. Kalaus 7, Japundža 3, Čivljak 1, Bilandžić, Sedloska, Gavrić 2 (1), Prkačin. Trener: Nenad Šoštarić

SLAVIJA PRAG: Michalska (9), Slejtarova; Holeckova 1, Frankova 4, Studena, Vostarkova 1, Novotna 3, Holenakova, Jackova 5, Mišova 3, Libalova, Frycakova, Svobodova 2, Zimova, Galuškova 6 (3). Trener František Urban

SEDMERCI: Lokomotiva 2 (1), Slavija Prag 5 (3). ISKLJUČENJA: Lokomotiva 8 minuta (Šimara 12, Čivljak 38, D. Kalaus 44, Vojnović 48), Slavija Prag 4 minute (Galuškova 5, Holečkova 26). IGRAČICA UTAKMICE: Dora Kalaus

26. travanj 2024 09:36