BO AMSTRUP
PONOVNO NAJBOLJA

Protiv Francuskinja mnogima nije išlo, samo je jedna sjajna Hrvatica opet bila na visokoj razini!

Francuska je bar 6 golovapostigla iz kontri, a na postavljenu obranu ipak su imale dosta problema
Piše: Robert ŠolaObjavljeno: 18. prosinac 2020. 19:40

Kada na poluvremenu gubiš 15:5 onda je teško pričati o dobrim stvarima u ekipi. Međutim, Tea Pijević ipak je bila ta koja nas je obranama koliko toliko uspijevala držati iznad vode.

Tea je u prvih 30 minuta utakmice obranila pet šuteva Francuskinja, od kojih su dva bila čista zicera. Imala je naša golmanica dvije obrane više od Amandine Leynaud, golmanice naših suparnica koja već desetak godina važi za najbolju na svijetu. Ona je našim igračicama obranila tek tri šuta u prvom poluvremenu, a mi smo svejedno zabili smo pet golova.

Nije Tea Pijević bila naša jedina svijetla točka u obrani. Možemo reći da smo u tih teških 30 minuta uspijevali skoro cijelo vrijeme igrati dobru, na trenutke čak i jako dobru obranu.

STANKO GRUDEN/KOLEKTIFF

Francuska je barem šest pogodaka postigla iz kontri i polukontri, a na našu postavljanu obranu ipak su imale dosta problema. I to nam je bio dobar signal da se naše djevojke nisu predale.

24. travanj 2024 01:36