hrvat u dresu Celja Josip Šarac

RONALD GORSIC/CROPIX Cropix
SJAJAN OKRŠAJ

Apsolutna rukometna senzacija: Celje srušilo Kiel u ludoj utakmici Lige prvaka, pala čak 74 gola!

Apsolutni favoriti i četverostruki prvaci Europe doživjeli su senzacionalan poraz u Sloveniji
Piše: SN/DRPObjavljeno: 21. rujan 2022. 22:27

Rukometaši Celja priredili su u 2. kolu skupine B Lige prvaka apsolutnu senzaciju srušivši moćni Kiel sa 38:36.

Utakmicu je bolje otvorila njemačka momčad koja je imala vodstvo 8:4, ali onda počinje preokret Slovenaca. Do poluvremena je bilo 17:14, a u nastavku je prednost narasla i na 6 pogodaka. Celje je tu prednost održavala do pred kraj utakmice, a u samoj završnici je Kiel smanjio na dca gola zaostatka što nije imao cijelo drugo poluvrijeme.

Briljirali su bivši igrač Zagreba Aleks Vlah sa 10 golova i sjajni mladi vratar Gal Gaberšek koji je upisao čak 13 obrana. Odličan je bio i 22-godišnji Zagrepčanin, mladi hrvatski reprezentativac Ante Ivanković, koji je u Celje otišao iz Dubrave, a koji je postigao 5 golova, isto kao i godinu dana mlađi Slovenac Tim Cokan. U redovima Kiela najefikasniji je bio Patrick Wiencek s 10 golova, a Harald Reinkind i Magnus Landin Jacobsen su dodali po 6. Domagoj Duvnjak nije igrao iz privatnih razloga.

U Zagrebovoj skupini Veszprem je bio siguran u Portu sa 35:28. Thurin je zabio 6 golova za domaće, a Nenadić 8 i Štrlek 4 za Veszprem. U Parizu PSG bolji od Wisle 37:33. Syprzak 9 golova za pobjednike, a kod Wisle 4 gola Mihića, 3 Lučina, 4 obrane Pilipović i kao najefikasniji Kosorotov sa 8 pogodaka.

U Elverumu sigurni Aalborg 25:33. Predvodio ih je Hoxer sa 7 pogodaka, Moen je kod Elveruma zabio 5.

U četvrtak se igraju preostala četiri susreta. U skupini A Zagreb u Magdeburgu, Dinamo u Danskoj kod GOG-a, a u skupini B Barca dočekuje Kielce, a Nantes Szeged.