RONALD GORSIC Cropix
EUROPSKI KUP

Kraj europskog putovanja za Hrvate: Sesvete prosule sedam golova prednosti, Trogir uvjerljivo poražen

Iako su doma igrali odlično, nije bilo realno očekivati da će to ponoviti na gostovanju u Ateni
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 03. prosinac 2023. 09:49

Bešiktaš – Sesvete 38:29 (34:27, 17:13)

*Prva utakmica 34:27 za Sesvete.

ISTANBUL Dvorana Suleyman Seba. Gledatelja 550. Sutkinje: Ilijeva i Karbeska (Makedonija)

BEŠIKTAŠ: Yatkin, Emre (7); Hacioglu 10, Piechowski, Arsenić 6 (1), Arifoglu, Ilanc, Kaabache 4, Nalbantoglu, Yildiz, Castro 3, Yagmutoglu 5, Cvetko 3 (1), Gedikli, Bilim 2 (1), Radojković 5 (1). Trener Oliver Camino

SESVETE: Perić (9), Prpić (0+1); Hršak 7 (1), Jelovčić 2, Dumenčić, Tomić 1, Turčić 4 (4), Raužan 2, Šuker, Gavrić 11, Godec, Štrković, Finek, Premec, Ćuk, Topić 2. Trener Igor Vori

SEDMERCI: Bešiktaš 6 (4), Sesvete 7 (5)

ISKLJUČENJA: Bešiktaš 6 minuta (Nalbantoglu 2+2, Piechowski), Sesvete 2 minute (Godec)

PENALI: 0:1 Turčić, 1:1 Arsenić, Tomić promašaj, 2:1 Radojković, Gavrić promašaj, 3:1 Bilim, 3:2 Hršak, 4:2 Cvetko

IGRAČ UTAKMICE: Harun Hacioglu

Olympiacos – Trogir 36:28 (20:16)

*Prva utakmica 27:26 za Olympiacos

ATENA Dvorana Ilioupolis. Gledatelja 300. Suci: Menendez i Fabian (Španjolska).

OLYMPIACOS: Kotanidis (2), Papantonoupoulos (5); Tziras 8 (3), Karampourniotis 2, Papavasilis, Vida 3, Tzimpoulas 4, Kandylas, Slišković 6, Dompris, Passias 1, Montoro 3, Slavuljica 1, Kavčić 2, Michailidis, Savvas 6. Trener Nikolaos Grammatikos

TROGIR: Lučin, Baković (4), Vranješ (1); Peran, Luketin 6, Jelić 2, Lucian Drnasin, Radnić 7 (1), Piteša 2, Luigi Drnasin 1, Tokić, Vulić 1, Smoljo, Ivanišević 1, Bradarić Šuljo 5, Trivković 3. Trener Boris Popović

SEDMERCI: Olympiacos 3 (3), Trogir 1 (1)

ISKLJUČENJA: Olympiacos 12 minuta (Kavčić 2+2, Vida, Pappavalis, Kandylas, Michalidis), Trogir 12 minuta (Radnić 2+2, Luigi Drnasin 2+2, Bradarić Šuljio, Smoljo)

IGRAČ UTAKMICE: Dimitrios Tziras

Sesvete i Trogir oprostili su se od Europe za ovu sezonu. Sesvećani su prosuli +7 u Istanbulu protiv Bešiktaša i ispali na sedmerce nakon što je susret završio identičnim rezultatom sa suprotnim pobjednik, dok su Trogirani uvjerljivo poraženi u Ateni od Olympiacosa.

U Istanbulu Sesvete je došlo sa +7. Na poluvremenu je bilo u minusu za 4 gola, u 40 minuti bili na -1, ali onda je nakon 21:19 za domaće netko ugostio svjetlo i Bešiktaš je serijom od 6:0 došao blizu prolaza.

Hršak je s dva penala prvo vratio Sesvećane u život, ali je onda dva promašio, posljednji kod 33:27, da bi Hacioglu 13 sekundi prije kraja zabio za +7 i izvođenje penala. A na njima su fulali Gavrić i Tomić, Turci su pogodili i otišli dalje.

Trogirani su doma odigrali odlično, ali nije bilo realno očekivati da će to ponoviti protiv bogatije momčadi Olympiacosa. Držali su se Trogirani na -1 do 20. minute, a onda su se domaćini sa 3:0 prvi puta ozbiljnije odvojili.

Olympiacos je bio na +9 u 52. minuti, ali Trogirani im nisu dali prijeći opasnu granicu i korektno se oprostili od Europe.

04. svibanj 2024 13:05