Matej Mandić

Ante Čizmić/Cropix
LIGA PRVAKA

Zagreb teško nastradao u Danskoj, reprezentativac zbog lošeg učinka izašao nakon 15 minuta

Hrvatski prvak protiv Aalborga (22:32) je pokazao možda i najlošije lice ove sezone u Europi
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 15. veljača 2024. 20:33

Aalborg - Zagreb 32:22 (18:12)

Aalborg, Sparkassen Danmark Arena. Gledatelja 4.000. Suci: Aleksej i Igor Covalciuc

AALBORG: Landin (13+1), Norsten (3); Nilsson 3, Wiesemach 3, Barthold 4, Arnoldsen 2, Nielsen 2, Hald 2, Hoxer 4, Larsen 2, Vlah 2, Bjornsen, Mollgaard 1, Juul 1 (1), M. Hansen 6 (2), Jakobsen. Trener Stefan Madsen

ZAGREB: Mandić, Grbavac (9); Kos 1, Ćavar, Walcsak 1, Faljić, Klarica 3, Gojun, Srna 3, Sirotić 1, Čupić 1, Dibirov 2, Kavčić 1, Glavaš 5 (3), Morales 3, Suholežnik 1. Trener Andrija Nikolić

SEDMERCI: Aalborg 4 (3), Zagreb 4 (4)

ISKLJUČENJA: Aalborg 8 minuta (Arnoldsen 13, Wiesemach 17, M. Larsen 27, 43), Zagreb 8 minuta (Faljić 9, Walcsak 18, Morales 36, Gojun 44)

Zagreb nije izgledao dobro na startu drugog dijela sezone grupne faze Lige prvaka i zasluženo je poražen u Danskoj. Više se očekivalo, ali očito Zagreb još uvijek nije bio spreman za to.

Teško je bez prave obrane suprotstaviti se Aalborgu. Mikkel Hansen je s nekoliko solo akcija u startu utakmice jasno pokazao što to znači. Zagreb nije mogao uloviti obranu, nije stigao u kontakt, bez obrane nije imao ritam, bez obrane nije imao Mandića koji je nakon 15 minuta bez obranjene lopte napustio igru i to je bila suština problema u prvom dijelu.

Teško je bilo s dvije izmjene obrana-napad suprotstaviti se Aalborgu, vidjelo se na nekim igračima poput Srne da dugo nisu igrali i jednostavno to je bio preveliki problem za Andriju Nikolića. Čak je i napadački to izgledalo pristojno, iako je bilo dosta grešaka, posebno Kosa kojega je iskusna danska obrana lovila u zamke, ali greške su u takvoj utakmici vrlo vjerojatne i skupo se plaćaju.

Aalborg je igrao laganu utakmicu, zabio 18 golova u prvom dijelu. Iako nije imao Antonsena, imao je na sredini Halda i Mollgaarda koje je nadopunjavao Nielsen, imao je dovoljno dugu klupu da pokrpa probleme. Mogao je i odmoriti Hansena nakon ‘veselog‘ početka s Vlahom i Nilssonom, sve je sastavu Stefana Madsena išlo baš onako kako su htjeli i zamislili. Zagreb je počeo u obrani 5-1 sa Srnom koji se brzo spuštao u 6-0, dosta problema mu je radio brzi Hoxer na desnoj strani napada Aalborga. Jednostavno su Danci nalazili put do gola protivnika.

Nakon time outa kod 10:4 za Aalborg, Zagreb se stabilizirao i razlika se održavala na toj razini za danski sastav, a bez prave obrane teško je bilo očekivati bilo kakav napredak. Morao je Nikolić nešto pokušati, šest razlike bila je velika prednost domaćina u poluvremenu.

Ništa se tu nije promijenilo s obzirom na stanje momčadi. Pokušao je Zagreb s Ćavarom, ali nije pokušao dignuti agresivnost. Pokušao je napad s igračem viška, ali je grubo kažnjen bez vratara i Aalborg se u 47. minuti popeo na deset razlike (26:16).

Zagreb nije djelovao konkurentno. Bilo je to možda i najslabije izdanje Zagreba ove sezone u Ligi prvaka, nešto slično kao lani nakon stanke kada su igrali protiv PSG-a. Očito, stanka od Europskog prvenstva nije pomogla, samo ih je izbacila iz ritma i trebat će vremena da se Zagreb vratio na postavke s kraja prvog dijela sezone.

Probao je Nikolić s Dibirovom u 5-1 nešto učiti pred kraj, no ni to nije donijelo rezultata, a priču je sa tri promašena zicera na kraju začinio Walcsak. I morat će pričekati novu priliku koju će imati sljedeći tjedan u Norveškoj.

Četiri susreta odigrana su u četvrtak i s njima je zaključeno 11. kolo. Težak poraz Zagreba u Aalborgu ublažio je Szeged pobjedom nad Kolstadom i sada Zagreb u Norveškoj idući tjedan ima utakmicu sezone. Ide tamo s bodom više i ako uspije ostati neporažen, šanse za prolaz mu rastu.

U skupini B sigurne pobjede Veszprema i Magdeburga koji nastavljaju utrku za broj 2.

SKUPINA A: Pelister - PSG 25:31 (Radivojević 4/Syprzak 7), Kielce - Kiel 36:36 (A. Dušebajev 7, Karačić 3/Johansson 7, Duvnjak 4), Szeged - Kolstad 29:27 (Banhidi 8, Šoštarić 6, Stepančić 2/Gudjonsson 8).

SKUPINA B: GOG - Barcelona 23:30 (Madsen 6/Richardson 6), Montpellier - Celje 32:21 (Porte 6/Janc 4, Marić 2), Magdeburg - Wisla 28:22 (Hornke 6 6/Lučin 8, Mihić 5, Šušnja 1), Porto - Veszprem 26:40 (Fernandez 5/Yahia 6).

Poredak: Barcelona 20 (+61), Magdeburg 18 (+42), Veszprem 16 (+46), Montpellier 12 (+22), GOG 10 (-17), Wisla 6 (-15), Porto 6 (-65), Celje 0 (-74).

28. travanj 2024 01:22