Gorica u završnici ispustila veću razliku, odluka o putniku u sljedeće kolo pada u Češkoj

Nakon sjajnog otvaranja utakmice gosti su se vratili, bila je to egal-utakmica.
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 29. listopad 2022. 22:33

VELIKA GORICA Dvorana Srednjih strukovnih škola. Gledatelja 500. Suci: Sherif Xhema i Besfort Jahja (Kosovo).

GORICA: Turčić, Sladoljev (17); Ceković 5 (2), Dujić 1, Jurić 1, Goričanec 4, Šalić, Čakarić 10, Solariček, Malin, Fraanković 1, Cikatić, Barišić, Svržnjak 3, Tomljanović 1, Gal 1. TRENER: Andrija Nikolić.

SOKOL NOVE VESELI: Schams (10+3), Ma. Štohanzl; Flajsar 2, Jochman, Halicek 7 (1), Navratil, Bartunek 3, Melichar 2, Parolly, Hajko 1, Mi. Štohanzl 1, Krejz, Gregorovic 1, Tomašek 5, Bendicsek 3, Brabec. TRENER: Jan Beloch.

SEDMERCI: Gorica 5 (2), Sokol N.V. 1 (1).

ISKLJUČENJA: Gorica 6 min. (Čakarić, Cikatić, Gal), Sokol N.V. 12 min. (Flajsar, Mi. Štohanzl 2+2+2, Tomašek 2+2).

Rukometaši Gorice odlično su otvorili susret i poveli 6:1 u 7. minuti, a četiri od tih prvih šest golova postigao je raspoloženi Juro Čakarić, koji je susret završio s učinkom 10/11. Imali su domaći u nekoliko navrata +4 u prvom dijelu, da bi do poluvremena Česi došli na -2.

I početak drugog poluvremena bio je u znaku Gorice, koja je u prvih 5 minuta otišla na +5 (15:10). Gosti u 40 minuti smanjuju na 2 razlike (17:15), ali se domaćin ponovo odvaja na +4 (19:15, 20:16). U 49. minuti je samo +1 za Goricu (20:19), da bi još jednom mladi domaći sastav podigao prednost na 4 gola. U 58. minuti su poveli 20:16, ali u sljedeće dvije minute gosti postižu tri gola za redom i dolaze na samo gol zaostatka (26:25), da bi konačni rezultat 7 sekundi prije kraja postigao Ceković iz sedmerca. (rb)

25. travanj 2024 10:48