Ana Malec

ZELJKO HAJDINJAK Cropix
EUROPA LIGA

Lokomotiva prekratka za iznenađenje, poraz na startu natjecanja: ‘Promašivali smo čiste prilike‘

Unatoč sjajnom izdanju u prvom poluvremenu, Lokomotiva je na kraju poražena 21:28
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 07. siječanj 2024. 15:58

LOKOMOTIVA – THURINGER 21:28 (13:13)

LOKOMOTIVA: Mamić (1), Gladun (9); Burić, Tupek, Malec 4 (1), Babara, Ćurić 1, Dramac 5, Japundža 2 (1), Lisjak 1, Bilandžić, Sedloska, Fureš, Zrilić 1, Prkačin 4, Mehmedović 2. Trener Vedran Krkač.

THURINGER: Eckerle (9), Roth (4); Frey 1, Hendrikse 1, Tanabe, Ronningen 2, Matthijs, Pichlmeier 7 (3), Niederwieser, Stockschläder, Gullberg 1, Jakubisova, Reichert 7, Rode 3, Huber 4 (3). Trener Herbert Müller.

SEDMERCI: Lokomotiva 4 (2), Thuringer 6 (6)

ISKLJUČENJA: Lokomotiva 8 minuta (Prkačin, Mehmedović, Lisjak, Burić) Thuringer 12 minuta (Holmberg 2+2, Rode 2+2, Huber, Frey)

IGRAČICA UTAKMICE: Katrin Pichlmeier

U susretu prvog kola EHF Europske lige, rukometašice Lokomotive su u Sutinskim vrelima ugostile njemački Thuringer. Unatoč sjajnom izdanju u prvom poluvremenu, Lokomotiva je na kraju poražena 21:28. Lokomotiva sjajno otvara susret. Obrana je čvrsta i pokretljiva, a napad predvođen Anom Malec uspješno pronalazi prava rješenja. S vanjskih pozicija od početka dobro kreću dvije Kristine Prkačin i Dramac, te Lokosice stižu do prednosti od nekoliko pogodaka razlike. Svoj doprinos dala je i Marija Gladun na vratima koja je do kraja prvog dijela skupila osam obrana. U drugom dijelu prvog poluvremena Thuringer koristi nekoliko pogrešaka i promašaja Lokomotive, te se gošće iz Njemačke u potpunosti vraćaju u utakmicu. Na kraju prvog dijela 13:13.

Na početku drugog dijela obrana gostujuće ekipe izgleda bolje i pokretljivije, dok napad predvođen Kathrin Pichlmeier stvara Lokosicama sve više problema i gošće iz Njemačke nakon desetak minuta bježe na +5 (15:19). Do kraja 21:28, zasluženo slavlje njemačkog sastava.

Vedran Krkač, trener Lokomotive nakon utakmice kaže:

- Otvorili smo susret jako dobro, držali smo se plana kako u obrani, tako i u napadu. Kasnije smo počeli promašivati čiste prilike, gubiti loptu i jednostavno – jednom kada počneš gubiti od ovakve ekipe jako se teško vratiti.

Herbert Müller, trener Thüringera:

- Jako loš start utakmice s naše strane, trebalo nam je previše vremena da uđemo u pravi ritam i počnemo igrati onako kako znamo. Krajem prvog dijela i početkom drugog smo uhvatili pravi tempo i na kraju zasluženo slavili.

U drugom susretu 1. kola Lokomotivine skupine Dunarea je u rumunjskoj Braili svladala francuski Chambrey 27:21 (Kanalval 6, Ježić 5/ Stoiljković 4).

27. srpanj 2024 02:31