Predrag Vejin je predvodio Nexe

VLADO KOS
EUROKUP

Nexe na pragu četvrtfinala nakon slavlja protiv ukrajinskog Motora u Dusseldorfu

Rukometađi našićkog Nexea u prvoj su utakmici osmine finala svladali Motor Zaporožje sa 27:23
Piše: HinaObjavljeno: 21. ožujak 2023. 20:20

Rukometađi našićkog Nexea u prvoj su utakmici osmine finala Eurokupa kao gosti u Duesseldorfu svladali ukrajinski Motor Zaporožje sa 27:23 (13:8).

Predrag Vejin sa sedam te Aleksandar Bakić i Fran Mileta s pet golova bili su najefikasniji u sastavu Nexea, dok su Jurij Kubatko, Ihor Turčenko i Dmitro Horiha bili peterostruki strijelci za Motor.

Našićani su od početka dvoboja u Duesseldorfu pokazali kako su trenutačno daleko kvalitetniji sastav od Motora, već sredinom prvog poluvremena imali tri gola prednosti (7:4), pred kraj te dionice igre i najvećih sedam razlike (13:6), da bi u nastavku samo rutinski održavali prednost. S tri uzastopna gola Motor je u posljednjoj minuti smanjio na 26:23, ali Severec je lijepim pogotkom u posljednjoj sekundi postavio konačni rezultat.

Uzvratni susret na programu je za tjedan dana u Našicama, a ukupni pobjednik ovog dvoboja u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz susreta islandskog Valura i njemačkog Goeppingena.

24. travanj 2024 20:32