Nexe nastavio stopostotan niz u Europskoj ligi, prvi su na tablici, pao je i Granollers

Sa sedam golova Našičane je predvodio Gianfranco Pribetić
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 06. prosinac 2022. 20:41

NAŠICE Sportska dvorana Kralja Tomislava. Gledatelja: 2000. Suci: Ismailj Metalari i Nenad Nikolovski (Makedonija).

NEXE: Radovanović 1 (10+1), Kuzmanović (1); Račić 4, Bakić 2, Mileta, Vejin 1, Sršen 6, Jelinić, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Moslavac 6, Kević 4 (1), Melić 6 (5), Markušić 2, Pribetić 7. TRENER: Branko Tamše.

GRANOLLERS: Luan da Rosa (5), Guardia (2+1);Yusuf 7, Guarri 1, Romero, Valera 4, Rey 3, Salinas 3, Martinez 4, Domingo, Amigo 1, Castillo, Franco i Miro 5, Roca 1, Garcia 7 (3). TRENER: Antonio Rama.

SEDMERCI: Nexe 7 (6), Granollers 4 (3).

ISKLJUČENJA: Nexe 6 min. (Blažević, Markušić, Pribetić), Granollers 6 min. (Yusuf, Romero, Rey).

Rukometaši Nexea nastavili su pobjednički niz u Europskoj ligi i upisali petu uzastopnu pobjedu u skupini C. Posljednja "žrtva" našičkog sastava je Granollers, drugoplasirana momčad španjolskog prvenstva, a isti suparnici snage će odmjeriti već za tjedan dana u Španjolskoj.

Početak susreta u Našicama nije bio po planu trenera Branka Tamšea i Španjolci su u 7. minuti imali vodstvo 6:3, a Tamše je morao pozvati minutu predaha. Tri minute kasnije bilo je izjednačeno (7:7), a nakon vodstva Granollersa 9:8 u 14. minuti domaći rade seriju 4:0 za +3 (12:9) u 19. minut, a s istom razlikom su uspjeli otići i na predah.

Golovima Sršena i Kevića na otvaranju drugog poluvremena Našičani odlaze na +5 (21:16), imali su i +4 u 39. minuti (25:21), da bi u 43. minuti Španjolci došli na -1 i na tu minimalnu razliku se uporno približavali skoro do kraja utakmice, ali niti jednom im Našičani nisu dopustili izjednačenje. Posljednji put je Granollers imao -1 (36:35) na ulasku u posljednje dvije minute, da bi Sršen vratio na +2, Bakić nakon ukradene lopte podigao na +3, a "točku na i" stavio je vratar Radovanović za 39:35.

19. travanj 2024 02:37