DAMIR KRAJAC/CROPIX
DVA NEUSPJEHA

Podravka nastradala u Danskoj, oslabljene rukometašice Lokomotive doživjele poraz u Norveškoj

Lokomotivu su predvodile Kristina Prkačin s četiri i Andrea Šimara s tri gola
Piše: Hina, SNObjavljeno: 29. siječanj 2022. 17:12

Rukometašice Podravke Vegete doživjeli su težak poraz u 10. kolu Lige prvakinja u Danskoj od Esbjerga s 30-17 (18-7). Koprivničanke su nadigrane od danskog sastava, a Podravka je puno problema imala u prvom dijelu, u kojem je primila čak 18 golova, a postigla samo sedam.

Kod Podravke su najbolje bile Irina Stelmah s pet i Dejana Milosavljević s četiri gola, dok je kod Dankinja Sanaa Sollberg Isaksen dala 7 golova. Podravki je to već deseti uzastopni poraz u skupini, u kojoj su zadnje sa samo dva boda.

------------------------------------------------------

U zaostaloj utakmici 1. kola skupine A Europske lige rukometašica, zagrebačka Lokomotiva je izgubila u norveškom Stavangeru. Oslabljene Zagrepčanke, s brojnim izostancima radi ozljeda i Covida-19, izgubile su dvoboj u skupini od vrlo dobrih Norvežanki.

Lokomotivu su predvodile Kristina Prkačin s četiri i Andrea Šimara s tri gola, dok je Kristina Sirum Novak sa sedam golova bila prvo ime kod Norvežanki.

Zagrepčankama je ovo treći poraz u skupini jer su već izgubile od Besancona (27:28) i Mosonmagyovara (19:22). U sljedećem kolu, 5. veljače, Lokomotiva dočekuje francuski Besancon.

SOLA - LOKOMOTIVA 25:18 (13:11)

STAVANGER Idrettshall. Gledatelja 380. Suci: Nygaard (Dan), Pedersen (Dan)

SOLA: Lerstad (13 obrana), Froland; Sirum Novak 7, Seierstad Wiik 5, Herrem 4, Magnussen 3, Deila 3, Gudmestad 1, Haugseng 1, Friisenfeldt 1, Berland, Kristiansen, Jensen, Barka, Gundersen. TRENER: Steffen Stegavik

LOKOMOTIVA: Bešen (5 obrana), Ivančok (6); Prkačin 4, Šimara 3, Sedloska 3, Ćurić 2, Petika 2, Posavac 2, Fureš 1, Janpundža 1, Nemčić, Zrilić. TRENER: Nenad Šoštarić.

ISKLJUČENJA: Sola 4 minute, Lokomotiva 6 minuta, SEDMERCI: Sola 2 (1), Lokomotiva 2 (0)