Ivan Dumenčić

Tomislav Krišto/Cropix
SLAVLJE U JELKOVCU

Povijesni uspjeh rukometaša Sesveta: preko Talijana izborili četvrtfinale EHF Europskog kupa

Sesvećane su do pobjede predvodili Turčić i Čaprić koji su zabili po osam golova
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 19. veljača 2023. 23:05

Sesvete - Junior Fasano 35 (14):22 (12)

ZAGREB - SD Jelkovec. Gledatelja 1000. Suci: Fotakis i Kinetzidis (Grčka).

SESVETE: Perić (10), Purić (2); Čaprić 7, Krndelj, Jelovčić 1, Raužan, Dumenčić 6 (2), Turčić 8 (1), Vusić 1, Hršak 4, Zovak 4, Šuker, Zakić, Štrković 2, Finek, Lukačec 2. TRENER: Silvio Ivandija.

JUNIOR FASANO: Sibilio, Leban (14); Angiolini 1, Sperti, Pugliese 1, Notrangelo 3, Messina, Boggia 1 (1), Frederiksen 3, Cantore, Beharević, Petrovski 5, Ostling 4, Corcione, Jarlstam 4 (2). TRENER: Vito Fovio.

SEDMERCI: Sesvete 4 (4), Junior Fasano 4 (4). ISKLJUČENJA: Sesvete 4 minute (Šuker 4, Čaprić 21), Junior Fasano 8 minuta (Frederiksen 13, Ostling 22, 47, 57 ck).

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Dumenčić.

Nesvakidašnji dan za rukometno Sesvete. Klub je ostvario najveći uspjeh u svojoj povijesti plasiravši se u četvrtfinale Europa kupa. Do plasmana među osam Sesvećani su došli sa šest pobjeda u šest utakmica i to je ogroman plus za hrvatski rukomet u cjelini.

Klasično uzbuđenje se vidjelo na startu utakmice u koji su domaći ušli sa +1 iz Italije. Brzopletost, greške, odlični talijanski vratar, promašeni ziceri i igra na juriš nije se isplatila. Fasano je poveo i trebalo je desetak minuta Sesvetama da uđu u ritam. Tek kada je proradio vratar Filip Perić počeli su stizati protivnika i od 5:7 napravili velikih 7-0 i potpuno okrenuli utakmicu.

Na poluvremenu +3

Poletio je Filip Turčić na krilu, Ivan Dumenčić je primirio igru, a odličan uvod dao je i Aleksandar Čaprić kao desni vanjski. Pukli su Talijani nakon dobrog uvoda. Počeli su napadački griješiti nakon opasnog uvoda Petrovskog i tu im nije bilo spasa. No, teško je domaćima bilo ostati miran u prepunoj dvorani u Jelkovcu, što baš nije uobičajeni ambijent za rukometne događaje u Sesvetama. Ali sad, kada su među osam u Europi, morat će se početi navikavati i učiti lekcije, jer ih sada čeka puno teži posao s kim god da igrali.

Trebalo je ostati pribran, jer sa +2 u poluvremenu i +1 iz prvog susreta to je bilo dobrih +3. Slično je počelo kao u prvom dijelu, ali su se Sesvećani brže prilagodili, pokazali više strpljenja i došli na +6 za samo deset minuta nastavka. Dobro su se branili, nisu jurišali, napad je imao glavu i rep i nade za Fasano bilo je sve manje.

Došli su domaći na +10 (28:18) u 49. minuti, sve su bolje izgledali, Talijani sve lošije i konačan ishod bio je jasan. U nastavku su domaći djelovali puno zrelije i to im je svakako veliki plus za budućnost. Na kraju je Ivandija dao priliku svima, a svi skupa ispraćeni su ovacijama prepune dvorane u Jelkovcu. Završilo je +13.

- Lijep završetak priče za nas. Mislim da smo popravili puno stvari u odnosu na prvu utakmicu, posebno u obrani i sa strpljivošću u napadu sagradili smo ovaj najveći europski rezultat kluba u povijesti. Nemamo želje za četvrtfinale, za nas je sada sve veliki izazov – rekao je nakon susreta Silvio Ivandija trener Sesvećana.

Ždrijeb u utorak

U ostalim susretima osmine finala (u zagradama rezultati prvih utakmica, velikim slovima plasirani u četvrtfinale): Thun - DUKLA 38:40 (26:28), ALINGSAS - Ramat Hasharon 38:31 (31:21), Ribnica - RUNAR 34:32 (29:38), Pančevo - KARVINA 31:26 (22:30), NAERBO - Povaska Bistrica 35:24 (35:34), Arendal - VOJVODINA 37:33 (29:42), GORENJE - Famagusta 27:21 (31:26).