Patrik Hršak

RONALD GORSIC Cropix
2. KOLO EUROKUPA

Sjajan rezultat u Europi: Rukometaši Sesveta nadigrali Grke, moglo je biti i više od konačnih +5

U 54. minuti utakmice bilo je devet pogodaka viška za momčad Silvija Ivandije.
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 30. listopad 2022. 21:26

SESVETE - PAOK 29:24 (17:11)

ZAGREB Dvorana srednje škole Jelkovec. Suci: Sherif Xhema i Besfort Jahja (Kosovo).

SESVETE: Perić (8), Purić (0+1); Čaprić, Topić 5, N. Jelovčić, J. Jelovčić, Dumenčić 5, Hršak 3, Šuker 5, Zakić, Gavrić 6, Zovak, Štrković, Čulo, Finek 4, Lukačec 1. TRENER: Silvio Ivandija.

PAOK: Gigov (8+1), Mojsilov (4); Dougias, Eleftheriadis 3, Tsamouridis 1, Nikolaidis 2, Papazoglou 2, Velissariou, Apostolou, Triantafyllidis 1, Tsanaxidis 4, Koukmisis 7, Kavousanakis 1, Ladakis, Tuortzinis 3, Giavasidis. TRENER: Dimitrios Pelekidis.

SEDMERCI: Sesvete 1 (0), PAOK 5 (3).

ISKLJUČENJA: Sesvete 14 min. (Topić, N. Jelovčić 2+2, Hršak 2+2, Šuker 2+2), PAOK 8 min. (Tsamouridis, Papazoglou 2+2, Tsanaxidis).

Mlada momčad Sesveta ostvarila je 5 golova prednosti u prvoj utakmici 2. kola Europskog kupa protiv grčkog PAOK-a, a moglo je biti i više. Naime, u 54. minuti su Sesvećani golom Leona Lukačeca poveli 29:20, ali do kraja susreta više nisu postigli niti jedan gol. Promašaje domaćina u završnici iskoristili su gosti iz Soluna, postigli četiri gola i gotovo prepolovili razliku.

Momčad Silvija Ivandije otvorila je susret s 4:1, u 13. minuti došla do +5 (9:4), a u 25. minuti susreta Sesvećani su imali velikih +8 (16:8). Istu razliku imali su na početku drugog poluvremena (21:13), pa sredinom drugog dijela (26:18. u 46. minuti), a gosti niti jednom, osim na krajui susreta, nisu bili ispod šest golova zaostatka. Spomenutih 9 golova razlike u 54. minuti je bila i najveća prednost Sesveta.