Screenshot (YouTube)
NEMILI PRIZORI

Sramota u Makedoniji: Pogledajte totalni kaos na derbiju, scene navijačkog divljanja zgrozile regiju

Sport je još jednom postao žrtva navijačkih nereda, a na utakmici smo vidjeli dva prekida
Piše: Ante ŠakićObjavljeno: 26. ožujak 2023. 21:56

Čelni ljudi najvećih rukometnih klubova u Makedoniji, Vardara 1961 i Europharm Pelistera, dogovorili su se za fer i sportsku atmosferu na organizacijskoj razini krucijalne utakmice za naslov tamošnjeg prvaka. Umjesto toga, sport je još jednom postao žrtva navijačkih nereda.

Prvo je u 12. minuti vratar Eurofarma Pelister Lesjak pogođen kovanicom od strane domaćih navijača, što je dovelo do manjeg prekida prije nastavka derbija. U 17. minuti opet je došlo do većeg prekida nakon što su domaći navijači poznatiji kao "Komiti" uletjeli na teren i gađali gostujuću navijačku tribinu na kojoj su bili tz. "Chkembari".

VIDEO NAVIJAČKIH NEREDA POGLEDAJTE OVDJE

Rukometaši RK Vardar smirili su strasti svojih navijača, a potom su odmah na teren izašle i policijske snage koje su osiguravale red i mir na terenu i tribinama. Rukometaši obiju momčadi krenuli su prema svlačionicama.

Nakon smirivanja strasti utakmica je nastavljena, a Vardar pobjedom rezultatom 31:24 nije prepustio prvo mjesto gostima nego im pobjegao na tri boda.

23. travanj 2024 06:01