Mikkel Hansen

ANDREAS HILLERGREN Afp
TREĆI DAN NA SP-u

Uvjerljiva pobjeda Srbije, nevjerojatna predstava briljantnog Hansena za samo 24 minute na parketu!

Četiri večernje utakmice - uključujući poraz Hrvatske - zaključene su s kombiniranih 45 razlike...
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 13. siječanj 2023. 22:52

U svom tek drugom nastupu na svjetskim prvenstvima, ali i prvom nakon 52 godine, Nizozemci su došli do prve pobjede s obzirom da su davne 1961. izgubili obje utakmice. Ovaj put je na startu u Krakowu razbijena Argentina, Kay Smits je sa sedam golova i šest asistencija (Luc Steins je imao tri više) napadački nosio Nizozemce do pobjede 29:19, ali junak utakmice bio je vratar Bart Ravensbergen koji je skinuo 19 lopti, upisao ukupno 53 posto obrana.

Na sličan način, uz 15 obrana Andreasa Wolffa i osam golova Jurija Knorra, do pobjede protiv Katara je došla Njemačka, koja na ovom SP traži povratak na veliku scenu prije no što će ugostiti Euro u sljedećoj, olimpijskoj godini. Cijelo vrijeme su Nijemci držali distancu, no Katar je u posljednjih 10 minuta ušao samo s golom zaostatka, da bi Weber, Kohlbacher i Knorr kreirali seriju 3-0 za mirnu završnicu...

Prvi egal na turniru odigrali su Bahrein i Tunis u Malmöu. Devet minuta prije kraja Tunižani su serijom 5-0 došli do prednosti 27:23 i bili u dobitnoj situaciji. Međutim, do kraja više nisu zabili gol, s tri tehničke pogreške dali su priliku Bahreinu koju je azijska reprezentacija iskoristila. Gol za izjednačenje je u 59. minuti zabio Ali, dok je Alsayyad imao i šut za pobjedu, koji je promašio. Prvo ime utakmice bilo je desno krilo Bahreina Ahmed Faduol s realizacijom 10/11.

Za razliku od utakmica odigranih kasno poslijepodne, večernji program nije donio puno neizvjesnosti. Naime, četiri utakmice - uključujući poraz Hrvatske - zaključene su s kombiniranih 45 razlike. Uz nas su se u jednoznamenkastoj domeni zadržali Alžirci, koji su također ostali na -9 protiv Srbije za koju je Mijajlo Masenić zabio devet, Petar Đorđić osam golova, dok je mladi srednjak PPD Zagreba Stefan Dodić uz dva gola imao sedam asistencija.

JANEK SKARZYNSKI Afp

Klasično razbijanje gledali smo u Malmöu, gdje su dvostruki uzastopni svjetski prvaci Danci u obranu naslova kranuli s 43 gola i plus 15 protiv Belgije. Mikkel Hansen odigrao je manje od 24 minute za realizaciju 10/11, uz bok je ponajboljem svjetskom rukometašu bio Mathias Gidsel s 9/10.

Puno bolje u Krakowu nije prošla ni Makedonija protiv Norveške, čiji je izjednačeni napad - šestorica sa četiri do šest golova - nosio Sander Sagosen sa šest golova i 11 asistencija.