Navigation toggle

Željko Babić

 CHARLY TRIBALLEAU Afp
rukometna avantura

Bivši hrvatski izbornik preuzima egipatskog doprvaka i kreće u lov na svjetsku scenu

Španjolski rukometaš Viran Morros odlučio se reaktivirati u 42. godini
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 13. listopad 2025. 13:05

Željko Babić, naš bivši rukometni izbornik koji je donedavno vodio Sesvete, ima novi posao. Vodit će doprvaka Egipta Zamalek iz Kaira, koji je redoviti sudionik Super Globea.

Poznati španjolski rukometaš Viran Morros (41), koji je službeno završio karijeru, odlučio se reaktivirati. Nosit će dres Los Angelesa, što zvuči prilično egzotično. No, radi se o zajedničkom projektu Amerikanaca i IHF-a za pripremu za olimpijski turnir koji će se 2028. održati u Los Angelesu.

U derbiju 8. kola Bundeslige u Njemačkoj, Flensburg je na domaćem terenu svladao Kiel 36:34. Do velike pobjede Flensburg je s 10 golova i 100-postotnim učinkom vodio Lasse Moller. Kod Kiela Skipagotu 7, Duvnjak 2, Načinović 1 gol. Na tablici Bundeslige nakon 8. kola vode Flensburg i Gummersbach sa po 14 bodova, Magdeburg, Kiel i Lemgo imaju po 13.

U ženskoj rukometnoj ligi Mađarske sudarili su se Györ i Ferencvaros, dva ponajbolja kluba Europe. Slavio je Györ nevjerojatnih 32:17, briljirala je Sako s više od 20 obrana, Elver je zabila 8 golova. Györ vodi na tablici nakon 5. kola s maksimalnim učinkom, Ferencvarosu je to bio prvi poraz, a maksimalan učinak zasad ima i Debrecen, koji također igra Ligu prvaka.

27. studeni 2025 13:37