TOM DUBRAVEC/CROPIX Cropix
OPET PRVOLIGAŠI

Neviđeno slavlje nakon napete završnice: Slavni hrvatski klub napokon se vratio u elitno društvo!

Silno je uzbudljivo bilo i u drugom kvalifikacijskom obračunu, sve je odlučeno u zadnjim sekundama
Piše: Sportske novosti, M. NovoselObjavljeno: 04. lipanj 2022. 22:45

METKOVIĆ MEH. - KARLOVAC 22:22 (11:9), Prva utakmica: Karlovac - Metković 33:35.

METKOVIĆ - Gradska dvorana. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na Moru).

METKOVIĆ MEHANIKA: Milas, Ćužić, Cvitanović 2 (2), Vitić, Čutura 4, Radić, Kozina, Arapović 1, Marević, Čupić, Komazin, Raguž 6 (3), , Vujnić 1, Bezer 5, Goluža, Batinović 3. TRENER: Filip Romić.

KARLOVAC: Radočaj, Horvat, Capan, Domagoj Smojver, Janjanin 1, Crnković 1, Bosiljevac 1, Frketić, Prezelj, Bačić 2, Mrljak 4, Rukavina 6, Stipetić, Glumac, Negran, Dominik Smojver 7 (7). TRENERICA: Tatjana Rašić.

------------------------------------------

Rukometaši Metkovića dovršili su projekt “rukomet se vraća kući”, na Neretvi će se sljedeće sezone igrati Premijer liga. Međutim, nakon pobjede u prvoj utakmici, igrači Filipa Romića, posebice navijači, vjerojatno su mislili kako će na domaćem terenu imati lakši posao.

To se nije dogodilo jer su Karlovčani u Metković došli s jasnom idejom da nadoknade -2 s domaćeg terena, a kad su okrenuli vodstvo Metkovića 20:17 i pet i pol minuta prije kraja poveli 21:20 golom Bačića, projekt s početka teksta itekako je došao u pitanje. Kad su pak Raguž i Čutura donijeli novi preokret, drame je nestalo i u slavlje u Metkoviću je moglo početi...

TOM DUBRAVEC/CROPIX

I Slavko Goluža, koji je karijeru počeo u Metkoviću, grizao je nokte zbog 'svog' kluba

KTC - UMAG 25:19 (13:7), Prva utakmica: Umag - KTC 30:24

KRIŽEVCI - GŠSD Ljudevita Modeca. Gledatelja 350. Suci: Gubica (Višnjevac) i Milošević (Osijek).

KTC: Šutalo, Vinković 8 (4), Mušlek, Ostarčević, Harča 1, Perajica 8 (1), Haman, Maričić 3, Martinović, Tandara 3, Masnec, Mršić 2. TRENER: Dalibor Sokač.

UMAG: Milin-Ungar, Buvinić 2, Horozović 1, Dizdar, Krupić 4, V. Buršić, Tomljanović 4 (2), Matijević, Majić 1, Golik 4 (3), Ćuzović 3. TRENER: Boris Lisica.

SEDMERCI: KTC 5 (7), Umag 5 (7). ISKLJUČENJA: KTC 6 minuta (Vinković, Maričić, Tandara), Umag 6 minuta (Horozović, Dizdar, Majić). IGRAČ UTAKMICE: Matija Perajica.

-------------------------------------------------

Veliko slavlje u Križevcima nakon plasmana KTC-a u Premijer ligu. Momčad trenera Sokača imala je pred sobom tešku zadaću nadoknaditi šest pogodaka zaostatka iz prvog ogleda. U tomu je uspjela, zahvaljujući većem broju postignutih pogodaka u prvoj utakmici.

KTC je u prvom poluvremenu nadoknadio zaostatak iz Umaga, dok je u 44. minuti vodio i osam pogodaka razlike, 22:14. Križevački rukometaši plijenili su borbenošću, a najavu najvećeg klupskog uspjeha započeo je u početku utakmice sjajni mladi vratar Marin Šutalo. U napadu je, pak, najučinkovitiji bio Matija Perajica koji je, naposljetku, trideset sekundi prije kraja postigao pogodak za 25:19, dok je iskusni vratar Ivan Martinović obranio na kraju pokušaj Umažana da u posljednjoj sekundi sačuvaju premijerligaški status.

Kod domaćina su svi zaslužili čistu peticu za izvedbu, a kod gostiju je ponovno, kao i u prvoj utakmici, bio vrlo dobar vratar Sven Matijević. Napokon se i u križevačkom sportskom domu dogodila bučna navijačka podrška. ( M. Novosel)

17. travanj 2024 18:59