ARHIVA
Pakett 24 Premijer liga rukometaša

Osijek i Moslavina se ne predaju, Nexe i PPD Zagreb imaju 10 od 10

Poletni Sesvećani ostvarili su uvjerljivu pobjedu u Križevcima, iako je domaćin u prvom poluvremenu imao 17:16
Piše: Mario ŠtabiObjavljeno: 21. studeni 2022. 10:54

Liga A

METKOVIĆ MEH. - GORICA 26:26 (14:13)

METKOVIĆ - Gradska sportska dvorana. Gledatelja 800. Suci: Petar Parađina i Ante Mikelić (Solin).

METKOVIĆ MEHANIKA: Kozina, J. Milas; Vučić, Cvitanović 2, Goluža, Čutura 5, Pavlak 3, Mataga, Arapović 4, Komazin, I. Milas, Raguž 2 (1), Bezer 5, Rodin 3, Sršen, Batinović 2.

TRENER: Mario Bjeliš.

GORICA: Turčić, Jozepović; Ceković 6 (1), Turkalj, Dujić 7, Jurić, Goričanec 2, Šalić, Solariček, Malin 3, Franković, Cikatić, Barišić, Tomljanović 8 (5).

TRENER: Andrija Nikolić

SEDMERCI: Metković Mehanika 1 (1), Gorica 6 (7). ISKLJUČENJA: Metković Mehanika 4 min (Pavlak, Raguž), Gorica 8 min (Cikatić 2+2+2, Barišić). CRVENI KARTON: Kajo Cikatić (49).

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Dujić.

Gorica je odnijela veliki bod s Neretve, dok domaći mehaničari mogu žaliti za punim plijenom.

Nešto više od minute prije kraja susreta Metkovci su imali pogodak prednosti (26:25) i napad za dva razlike, međutim poklonili su loptu koji u kontri Dujić pretvara u izjednačenje. U preostaloj 41 sekundi Crveno-bijeli nisu uspjeli doći do konkretne šanse za gol i bio je to znak za slavlje gostiju. Prelako je Metković izgubio loptu u napadu odluke, kao što su i prebrzo ispustili prednost od tri razlike u prvom, odnosna četiri u drugom dijelu utakmice...

J. Vukojević

NEXE - VARAŽDIN 1930 41:28 (22:14)

NAŠICE - ŠŠD Kralja Tomislava. Gledatelja 400. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (Štivice).

NEXE: Kuzmanović (7), Car (7); Račić 5, Bakić 2, Mileta 7, Vejin 1, Sršen 3, Jelinić 6 (2), Blažević, Velkavrh 2, Godec 3, Moslavac 3, Kević 6 (5), Javorček 1, Markušić 1, Pribetić 1.

TRENER: Branko Tamše.

VARAŽDIN 1930: Herceg (1), Matučec (3); Tomašić 4, Trojko 1, Budinski 1, Kociper 3, Šestak 4, Juranić 3, Vidaček, Črnila, Vrbanec 3, Puček, Sklepić 6, Tompić, Tači 3 (2), Pešut.

TRENER: Matej Mišković.

SEDMERCI: Nexe 8 (7). Varaždin 2 (2). ISKLJUČENJA: Nexe 2 minute (Mileta), Varaždin 4 minute (Trojko, Juranić).

Rukometaši Nexea upisali su još jednu rutinsku prvenstvenu pobjedu s dvoznamenkastom razlikom. Ovaj put je stradala mlada ekipa Varaždina, koja je ostala “bez daha” jer su Gromovi od prve sekunde krenuli vrlo odgovorno, posebice u obrani...

Nexe je uvjerljivo odradio “generalnu probu” za Europsku ligu i utorak kad u Našice stiže portugalski Sporting.

PPD ZAGREB - POREČ 30:20 (14:10)

POREČ - SRC Veli Jože. Gledatelja 300. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (oba Osijek).

PPD ZAGREB: Slavić (5+0), Aljaž (6+1); Kos, Ćavar 3, Faljić 3, Klarica 4, Gojun, Srna, Kraljević 1, Musa, Sirotić 1 (1), Dibirov 12, Dodić, Kavčić, Leimeter 1, Grahovac 4.

TRENER: Denis Špoljarić.

POREČ: Ćopić (6+1), Vladić (5+1), Muranović 1, Popović 2, Krajcar 4, Car 3, Petrov, Boka 2, Malinarich 2, Rađaković, Čipraka 1, Vinković, Bajan 2 (1), Bošnjak, Jelić 1 (1), Ljubić 2.

TRENER: Ilija Lovrinović.

SEDMERCI: PPD Zagreb 4 (1), Poreč 4 (2). ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 16 minuta (Ćavar 2+2, Faljić, Klarica, Gojun, Musa, Leimeter, Grahovac), Poreč 14 minuta (Ljubić 2+2, Krajcar, Petrov, Vinković, Bajan, Bošnjak).

IGRAČ UTAKMICE: Timur Dibirov.

PPD Zagreb i Poreč odradili su još jednu obvezu, kakvih je jedini i vječni hrvatski prvak unazad niz godina odigrao bezbroj, bez neizvjesnosti oko pitanja pobjednika, praktički i prije nego što je sam susret počeo.

Plinare je vodio trenerski dvojac Denis Špoljarić - Tonči Valčić, koji je minutažu raspodijelio na svih 16 igrača, dok je povratnik na klupu Zagreba Slavko Goluža ovom prigodom još bio u ulozi promatrača.

K. Klarić

OSIJEK - BJELOVAR 37:34 (18:14)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru).

OSIJEK: Vujović (12+1), Medić, Mandarić, Purić 7, Zrno 6 (3), Čičak 7, Ninaj 8, Mrvaljević, A. Carević, Vašarević 2 (1), Lukac 2, Bolanča, Radović 5, Dominić, Dizdar, Begović.

TRENER: Damir Eklić.

BJELOVAR: Grgić (17+2), i Hećimović (1+0), Valinčić, Trninić, Jurišić 2, Potnar, Ćurić 1, Kozić, Komar, Šehić 12 (2), Jurjević 2, Lulić 7, Grizelj 3 (1), Vidović 2, Lukačec 5 i Šimunović.

TRENER: Hrvoje Cikoja.

SEDMERCI: Osijek 6 (4), Bjelovar 6 (3). ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Radović, Bolanča, Zrno 2+2, Lukac), Bjelovar 10 minuta (Potnar, Jurjević, Šehić, Lulić, trener Cikoja).

IGRAČ UTAKMICE: David Čičak.

U utakmici s raspoloženim vratarima - gostujući Grgić 19 obrana, domaći Vujović - Osijek je veliki dio utakmice bio u prednosti, u nekoliko navrata na plus pet, posljednji put u 41. minuti (26:21). Bjelovar se nije predavao, ali na 32:29 u 53. minuti su gosti ostali bez šanse za hvatanje priključka. Nakon isključenja Lulića, dvije minute je zbog burnog protesta zaradio i trener Cikoje pa su Osječani s dva igrača više u tom razdoblju iskontrolirali rezultat.

N. Benčina

KTC - SESVETE 29:39 (17:18)

KRIŽEVCI - GŠSD Ljudevita Modeca. Gledatelja 300. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek).

KTC: Šutalo (8+1), Prezelj (1); Marković, Vinković 1, Ostarčević, Harča 1, Dujmović 5, Perajica 5, Jurakić 3, Maričić 5, Martinović, Ezgeta 3, Tandara 2, Masnec 1, Mršić 3.

TRENER: Dalibor Sokač.

SESVETE: Perić (2), Purić (8); Čaprić 3 (1), Krndelj, Topić 5, N. Jelovčić 1, Raužan 2, J. Jelovčić, Dumenčić 9 (5), Hršak 4, Šuker, Zakić 1, Gavrić 2, Štrković 5, Finek 6, Lukačec 1.

TRENER: Silvio Ivandija.

SEDMERCI: KTC -, Sesvete 7 (6). ISKLJUČENJA: KTC: 8 minuta (Ezgeta 2 + 2, Tandara, Masnec), Sesvete 4 minute (Hršak, Štrković).

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Dumenčić.

Poletni Sesvećani ostvarili su uvjerljivu pobjedu u Križevcima, iako je domaćin u prvom poluvremenu imao 17:16, dok je na startu drugog dijela bio u egalu (18:18). Međutim, tu je do izražaja došla jača tjelesna sprema moćnih gostiju koji su do 48. minute otiši na pet razlike (25:20), dok su u 54. imali najvećih +11 (38:27).

M. Novosel

MOSLAVINA - TROGIR 28:23 (15:10)

KUTINA - Gradska sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Brodić i Hodžić (Zagreb)

MOSLAVINA: Gorčan, Sorić 2 (12); Vidoš 1, Malec 3, Vozab 4 (2), Kajzogaj, Čiček, Horvat 2, Lukes 1, Lukačec 1, Daničić, Aramić, Turčić 6, Mihaljević 6, Negran, Šušnja 2.

TRENER: Hrvoje Feketić.

TROGIR: Lučin (10), Vranješ (2); Špika, Radnić 4 (1), Piteša 6, Drnasin, Tokić, Maričić 3, Vulić 1, Perkušić 3, Smoljo, Gajić, Bradarić 2, Trivković 4.TRENER: Boris Popović.

SEDMERCI: Moslavina 2 (2), Trogir 1 (1). ISKLJUČENJA: Moslavina 12 minuta (Horvat 2+2, Malec, Lukes, Mihaljević, Negran), Trogir 10 minuta (Trivković 2+2, Maričić, Smoljo, Bradarić).

IGRAČ UTAKMICE: Filip Turčić.

Važni bodovi za Moslavinu na domaćem parketu. U drugom poluvremenu ni u jednom trenutku nisu gosti došli na manje od tri razlike. Sorić opet vrlo dobar na golu, s tim da je upisao i dva pogotka, dok ih je Turčić zabio šest iz sedam pokušaja.