Slavlje Našičana

IVAN ĆOSIĆ/Nexe
PAKET 24 LIGA RUKOMETAŠA

Zaostala utakmica 4. kola: Tamše se razljutio, Gromovi se uozbiljili i lako sredili Dubravu

Piše: SNObjavljeno: 18. studeni 2022. 08:50

Nexe - Dubrava 38:20 (19:12)

NAŠICE - ŠŠD Kralja Tomislava. Gledatelja 600. Suci: Nikola Knežević, Dalibor Tunuković (oba Vrpolje).

NEXE: Car (9), Radovanović (6); Račić 3, Bakić 3, Mileta 7, Vejin 2, Sršen 4, Jelinić, Blažević, Velkavrh 2, Severec 2, Godec 2, Moslavac 4, Kević 3 (3), Markušić 2, Pribetić 4. TRENER: Branko Tamše.

DUBRAVA: Perinović (3), Marković (4); Barbić 5 (4), Botić 1, Molc 1, Mandić, Farkaš 1, Lisac 3, Hanaček 2, Petreković 3, Malbašić 2, Obradović, Majdak, Vidmar, Komljenović 2. TRENER: Krešo Ivanković.

SEDMERCI: Nexe 4 (3), Dubrava 4 (4). ISKLJUČENJA: Nexe 6 minuta (Godec 2+2, Pribetić 2), Dubrava 8 minuta (Malbašić 2+2, Molc, Farkaš 2).

Rukometaši Nexea rutinski su odradili zaostalu utakmicu 4. kola Paket 24 Premijer lige protiv Dubrave. Bila je to još jedna uvjerljiva pobjeda, iako početak susreta nije bio kakav je trener Branko Tamše želio. Puno tehničkih grešaka na početku, što su igrači Dubrave iskoristili i poveli 5:3. Takav pristup razljutio Tamšea, koji je u devetoj minuti morao pozvati timeout. Nakon toga stvari su brzo sjele na svoje mjesto i za tri minute Gromovi preokreću rezultat (7:5). Do odlaska na odmor prednost je sve veća, osigurana je lijepa zaliha za mirniji nastavak.

U drugom dijelu čvršća i pokretljivija igra Našičana u obrani rezultiralo je s pregršt lakih golova. Stoga je trener gostiju pružio priliku svim igračima da zaigraju i osjete atmosferu u dvorani Kralja Tomislava. Dubrava je u drugom dijelu postigla samo osam pogodaka, što dovoljno govori kakvu je obranu igrao Nexe. Doprinos uvjerljivoj pobjedi ponovno su dali vratari, ovaj puta Radovanović i Car s kombiniranih 15 obrana.

Gromovi već danas (19.00) u svojoj dvorani igraju utakmicu redovnog 10. kola, u Našice dolazi Varaždin 1930.

LIGA A

POREDAK: Nexe 18 bodova, Gorica 12, Dubrava 11, Rudar 11, Metković Mehanika 8, Varaždin 1930 7, Ribola Kaštela 5, Zamet 0.

19. travanj 2024 14:37