Dominik Kuzmanović je jako važan segment naše igre, naš prvi vratar. Prvu utakmicu protiv Švicaraca nije branio zbog viroze, drugu jest. Uz virozu borio se i proteklih mjeseci za mjesto na golu Gummersbacha koje je zauzeo Danac Obling, makar to možda i nije slučajno kako se čini… No, sve je na mjestu, Kuzma je zdrav, glava po običaju jaka i polako preuzima konce u klubu, sprema se za odlazak u Magdeburg gdje bi dogodine trebao nastaviti sa Matejom Mandićem u najboljem tendemu na svijetu.
- Jesmo izgubili u Luzernu, ali nema drame. Mislim da je bilo OK, da nismo bili kompletni, da i mi koji smo bili u timu počev od mene možemo i moramo bolje i da će to sve doći u skoroj budućnosti na svoje mjesto. Ja sam iskreno optimist usprkos porazu u drugoj utakmici.
Zašto smo izgubili?
- Zato što smo imali problema sa širinom. Ja sam mogao obraniti u prvom dijelu koju više, što bi se opet odrazilo bolje na rezultatu. Imali smo dobrih 5-1 sa Šušnjom i Mamićem, oni s Mandićem i Srnom sigurno mogu biti i bolji, posebno s nama vratarima, makar je Mandić tu prvu utakmicu branio vrlo dobro u nastavku. I napad sigurno može više, a najviše toga izlazi iz dobre obrane i tu se težimo popravljati u svakoj prigodi.
Smeta li nedostatak minuta u Gummersbachu?
- Pa, dobro, situacija je takva da je Obling bio dobar na startu sezone, da je zaslužio poziciju. Dobro radim i nadam se da će to uskoro biti bolje za mene.
Dogodine u Magdeburg?
- Još ne mogu pričati o tome.
Sada su na redu pripreme za Euro?
- Da, mislim da nam je ova akcija dobro došla da se okupimo nakon dugo vremena. Sljedeća akcija je Euro, imat ćemo pripreme, dvije jake utakmice s Njemačkom u Zagrebu i Hannoveru u pripremama i ne sumnjam da ćemo spremni otići na Euru, nadam se i kompletni, zdravi, u najboljem mogućem sastavu.
Slijedi nastavak Bundeslige?
- Da, dobri smo zasad, peti, tri boda daleko od vodećeg. Sada smo za tri dana kod Lemga koji je ispred nas zbog bolje gol razlike. Raspored nam je OK, imamo Magdeburg doma i Flensburg vani još do stanke za Euro. Lani smo bili sedmi, plan je rasti, pa ćemo vidjeti koliko ćemo uspjeti – zaključio je Dominik Kuzmanović.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....