Mikkel Hansen

ATTILA KISBENEDEK Afp
NEMOGUĆA MISIJA

Francuska i Danska pobijedile protivnike Hrvatske, evo što to znači za naše rukometaše

Hrvatsku još samo teorija ostavlja u igri za polufinale, a pogled na tablicu ne izgleda dobro
Piše: Goran Čičin MašanskerObjavljeno: 20. siječanj 2022. 22:00

Nizozemska je iznenadila Mađarsku i Portugal, ali protiv Francuske nije imala izgleda. U prvom poluvremenu još su se nekako držali, ali je aktualni olimpijski pobjednik sve riješio u početku nastavka. U 45. minuti imali su Francuzi vodstvo od 28:16, i tada je sve bilo riješeno što se pobjednika tiče.

Već u prvih 5:0 Gilleovi rukometaši vodili su s 5:0, odlična je bila obrana na čelu s vratarom Gerardom koji je na kraju proglašen i igračem utakmice s 13 obrana u 50 minuta provedenih na terenu. Promjenom obrane iz 6-0 u 5-1 Nizozemci su se vratili u egal (12:12) u 24. minuti, ali više od toga nije išlo, Tricolori su na odmor otišli s 15:12, na kraju je bilo +10.

Nikola Karabatić

ANTE CIZMIC/CROPIX Cropix

Hrvatski navijači nadali su se da bi Islanđani u skandinavskom derbiju mogli pokvariti računicu aktualnim svjetskim prvacima, ali Danska je sigurnom izvedbom nastavila niz pobjeda na Euru i opravdala status favorita.

Hrvatska sada mora pobijediti i Dansku, i Island, i Nizozemsku, a onda se i nadati najboljem. Ako i uspije upisati sve tri pobjede, zatvorit će se krug s nekoliko reprezentacija koje će imati po šest bodova, a onda će o prolasku odlučivati međusobni omjer i gol-razlika.

Islanđani su u uvodu u tri navrata imali +2, no Danci su brzo preuzeli kontrolu i bez većih stresova priveli susret kraju do konačnih 28:24. Gidsel je zabio devet za Dansku, Magnusson osam za Island. Danski vratar Moller bio je na fantastičnih 52 % obrana s 14 zaustavljenih udaraca.

Danci nadigrali Island

Njemačka je zbog čak 13 slučajeva zaraze koronavirusom zatražila odgodu utakmice sa Španjolskom, ali je EHF odbio zahtjev s obrazloženjem da nema dovoljno termina, da je upitna logistika te da takav potez ne bi bio korektan prema drugim reprezentacijama koje se susreću sa sličnim problemima. Borili su se Nijemci u šarenom i na brzinu skrpanom sastavu, ali nisu uspjeli izvući više od časnog poraza protiv europskih prvaka Španjolaca koji su i dalje maksimalni na ovom turniru.

Odličan je bio španjolski vratar Perez de Vargas sa 16 obrana, dok je najefikasniji bio Maqueda sa šest pogodaka. U posljednjoj današnjoj utakmici skupine 2 Norveška je razbila Poljsku i ostala u igri za polufinale.