Slavlje Nexea u Skopju

SEHA LEAGUE
VELIKA POBJEDA

Kakav start Hrvata u regionalnoj ligi: Nexe usred Skopja srušilo dvostrukog prvaka Europe

Našički klub ostvario je jednu od većih pobjeda na početku SEHA Gazprom lige.
Piše: Srećko SobodićObjavljeno: 04. veljača 2022. 20:18

VARDAR - NEXE 24:25 (11:13)

Skopje – Dvorana Jane Sandanski. Gledatelja 1500. Suci: Ivan Pavičević, Miloš Ražnjatović (Crna Gora). Delegat: Predrag Pavičević (Crna Gora).

VARDAR: Ristovski 1, Stoilov 1, Cay Oliver Nyokas 3, Walczak 2, Morales 5, Georgievski 3, Alix Nyokas 1, Tomovski, Diallo, Czwaram Toto, Gadža, Taleski 2, Dibirov 5/4, Đukić 2, Mishevski. Trener David Davis.

NEXE: Kuzmanović 1, Bakić, Barišić-Jaman, Vejin 1, Radovanović, Jelinić 4, Vida, Blažević, Velkavrh 2, Severec 2, Tomić 1, Melić 6/3, Jaganjac 5, Kavčić 1, Markušić 1, Pribetić. Trener Branko Tamše.

Sedmerci: Vardar 4/4. Nexe 3/4.

Isključenja: Vardar 6 minuta(Morales, Alix Nyokas, Diallo 2).Nexe 12 minutaq(Vejin, Blažević 2+2, Velkavrh, Severec 2).

Rukometaši Nexea su nakon vrlo dobre igre pobijedili dvostrukog europskog i peterostrukog prvaka Seha Gazprom lige. Našičani su najveći dio igre bili u vodstvu, u jednom trenutku prvog poluvremena imali su i četiri pogotka prednosti (7:11). Vardar je samo na početku uspio poravnati (1:1), a na odmor se otišlo s dva pogotka prednosti za Nexe.

Drugo poluvrijeme Vardar je napravio seriju od četiri pogotka i do polovice bio u minimalnom vodstvu. S dva uzastopna pogotka Melića ponovno vodstvo Nexea (19:20). U 50.minuti Vardar dolazi u vodstvo, trener Tamše uzima minutu odmora nakon čega Valkavrh poravnava. Dibirov sa sedam metara Vardar dovodi u vodstvo, Melić iz iste situacije poravnava.

U zadnjih pet minuta Gromovi su koncentriraniji, mladi vratar Kuzmanović nakon obrane svog gola postiže pogodak na praznu mrežu Vardara koji je imao isključenog igrača. Sada Vardar uzima odmor nakon kojega poravnava. Na scenu stupa Predrag Vejin koji u trećem pokušaju na utakmici postiže pogodak. Vardaru je preostalo desetak sekundi ali Našičani uspješno, kao što su to činili tijekom cijele utakmice, čuvaju svoj gol i zasluženo odnose bodove.

20. travanj 2024 03:33