MARKO MRKONJIC Cropix
SEHA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 02. veljača 2023. 20:38

Nakon što su porazom u Novom Sadu od Vojvodine otvorili novu sezonu SEHA lige, rukometaši Nexea su u susretu 2. kola skupine A u Našicama pobijedili Eurofarm Pelister sa 29-25 (15-12).

Bio je to dvoboj dviju momčadi koje su se susrele u ogledu za broncu na prošlosezonskom SEHA Final Four turniru u Zadru. Tada je makedonski sastav slavio sa 27-23. Ovoga puta Nexe se uspio revanširati za rujanski poraz i upisati pobjedu 29-25.

Nexe je bolje otvorio susret. Poveo je 3-1, imao je 9-6, u jednom trenutku i +5 (15-10), a na odmor se otišlo rezultatom 15-12. Domaćin je u drugom poluvremenu poveo i sa sedam razlike (23-16) obranivši prednost u posljednjoj četvrtini susreta.

U redovima hrvatskog doprvaka, kojeg vodi Branko Tamše, najefikasniji su bili Ivan Sršen sa šest golova, te Luka Moslavac i Fahrudin Melić sa po četiri gola. Dominik Kuzmanović (8) i Moreno Car (6) zajedno su zabilježili 14 obrana.

Mirko Radović postigao je pet za Eurofarm Pelister, a Nenad Kosteski četiri gola.

Na ljestvici skupine A vodi Vojvodina sa šest bodova, Nexe ima tri, a Pelister je bez bodova.

U idućem susretu iz ove skupine Eurofarm Pelister 2. ožujka dočekuje Vojvodinu, a tjedan dana kasnije na rasporedu je susret Nexe - Vojvodina.

26. travanj 2024 09:06