LAGANIH +10

Sjajan start CO Zagreba u Ligi prvaka, Ljubo Vukić 'razmontirao' Rumunje!

Na sjajan način su igrači trenera Nenada Kljaića započeli novu sezonu u elitnom klupskom rukometnom natjecanju.
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 23. rujan 2010. 22:05

Rukometaši Croatia Osiguranje Zagreba pobijedili su u rumunjskoj Constanţi istoimenog domaćina s 33-23 (15-9) u prvom nastupu D skupine rukometne Lige prvaka.

Na sjajan način su igrači trenera Nenada Kljaića započeli novu sezonu u elitnom klupskom rukometnom natjecanju. Odličan vratar Marin Šego i briljantni Ljubo Vukić bili su prve figure Zagrebove momčadi u kojoj, međutim, i ostali igrači zaslužuju sve pohvale za učinak u oba smjera igre, obrani i napadu.

Jedino je početak hrvatskog prvaka bio loš, na prvi pogodak Zagreba čekalo se 7 minuta i 20 sekundi (!?), no, nakon što je Horvat tada ''otvorio Zagrebov račun'', utakmica se pretvorila u priču o jednosmjernoj ulici.

Vrlo brzo je Zagreb poveo sa 6-2, nije hrvatske rukometaše poremetio niti crveni karton Gojunu u 21. minuti, a na poluvremenu je Zagreb vodio s 15-9. U nastavku su Zagrepčani podizali prednost koja se uglavnom kretala oko +10.

Ljubo Vukić predvodio je momčad Zagreba s 13 pogodaka.

Nakon odličnog starta, CO Zagreb će u 2. kolu D skupine gostovati kod sarajevske Bosne 2. listopada.

Dodajmo da su u 1. kolu C skupine Čehovski Medvjedi pobijedili AaB Handball s 39-29 (20-14).