BIT ĆE JAKO TEŠKO

Strašna poruka velesile s kojom Hrvatska igra u subotu! Norvežanke ispred Hrvatica, pogledajte tablicu

Norveška je preuzela vodstvo na ljestvici sa šest bodova, koliko ima i druga Hrvatska
Piše: HinaObjavljeno: 10. prosinac 2020. 22:14

U drugom susretu 1. kola skupine II drugog kruga natjecanja na Europskom prvensrtvu za rukometašice, u kojoj igra i Hrvatska, Norveška je uvjerljivo svladala Nizozemsku sa 32-25 (16-10).

Glavne kandidatkinje za naslov Norvežanke već u otvaranju utakmice uspjele su se odvojiti od aktualnih svjetskih prvakinja Nizozemki te do poluvremena ostvariti prednost od šest pogodaka. U nastavku je razlika u korist Norvežanki rasla i do čak 11 golova (28-17) prije no što su Nizozemke ublažile poraz.

Nora Mork s osam i Stine Oftedal s pet golova predvodile su Norvežanke, dok je Angela Malestein s pet pogodaka bila najefikasnija kod Nizozemki.

Norveška je preuzela vodstvo na ljestvici sa šest bodova, koliko ima i druga Hrvatska, dok je Nizozemska ostala na dva boda, koliko ima i Njemačka. U skupini su još Mađarska i Rumunjska koje su bez bodova.

Hrvatska će sljedeći nastup imati upravo protiv Norveške u subotu od 18.15 sati.