Sanja Jovanovic of Croatia dives into the pool at the start of the women's 100m backstroke semi-finals during the European Short Course Swimming Championships in Istanbul December 10, 2009. REUTERS/Osman Orsal (TURKEY SPORT SWIMMING)
 Reuters
PLIVANJE EP

Sanja Jovanović s 12. mjesta u polufinale svoje "pedesetice"

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. studeni 2012. 13:18

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović plasirala se u polufinale na 50 metara leđno na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Chartresu…

U disciplini u kojoj je svjetska rekorderka, Dubrovčanka je zauzela 12. mjesto u kvalifikacijama s vremenom 27.99 sekundi. Bila je sporija 84 stotinke od prvoplasirane Francuskinje Laure Manaudou, odnosno 2.29 sekundi od osobnog i svjetskog rekorda.

Dvanaesti je u kvalifikacijama bio i Dominik Straga koji se na taj način plasirao u polufinale na 100 metara mješovito. Otplivao je rezultat 54.37 sekundi, zaostavši više od tri sekunde za hrvatskim rekordom koji je u vlasništvu Duje Draganje. U istoj je disciplini Nikša Roki bio 24. s vremenom 55.66.

Na 50 metara prsno Saša Gerbec je zauzeo 16. mjesto u kvalifikacijama (27.35), pa će i on plivati u popodnevnom polufinalu. Ante Križan je u istoj disciplini bio 28. (27.90), a Ivan Đuran 33. (28.11).

11. svibanj 2024 12:01