Dora Ljutić

DAMIR KRAJAC Cropix
EYOF

Dora Ljutić 17. u veleslalomu, Matija Legović 13. i Filip Crnić 19. na 12,5 km

Kao i u slalomskom nastupu prethodnog dana, Ljutić je u drugoj vožnji popravila plasman
Piše: SNObjavljeno: 26. siječanj 2023. 16:56

Petog natjecateljskog dana na XVI. zimskom Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u Italiji na stazi u Tarvisiju vožen je ženski veleslalom u kojem je hrvatska predstavnica Dora Ljutić zauzela 17. mjesto u konkurenciji 87 skijašica u dobi od 14 do 18 godina.

Kao i u slalomskom nastupu prethodnog dana, Ljutić je u drugoj vožnji popravila plasman - ovaj put je s 20. uspjela napredovati do 17. mjesta, s ukupnim vremenom 2:50.47. Za pobjednicom, Talijankom Ludovicom Righi, zaostala je 3.99 sekundi. Srebrnim odličjem okitila se Šveđanka Moa Landström (+0.27), broncom Austrijanka Nadine Hundegger (+0.49). Našoj predstavnici na EYOF-u ostaje još subotnji nastup u superveleslalomu.

Dvojica hrvatskih biatlonaca nastupili su u utrci na 12,5 kilometara, Matija Legović je bio 13. (39:28.8), dok je Filip Crnić zauzeo 19. mjesto (40:08.5). Pobijedio je Slovenac Pavel Trojer (34:52.2).

Natjecalo se i dvoje naših skijaških trkača; Leona Garac bila je 47. (3:24.82) u izlučnoj utrci klasičnog sprinta, što nije bilo dovoljno za prolazak u četvrtfinale, dok je Borna Kuprešak zauzeo 53. mjesto (3:01.48), s istim epilogom.

Pretposljednjeg dana EYOF-a na stazu će skijaš Karlo Filipec u veleslalomu, dok će Meri Marinac nastupiti u slobodnom programu umjetničkog klizanja. (hoo/vk)

25. travanj 2024 18:12