RONALD GORSIC/CROPIX Cropix
BRAVO, FILIPE

Fantastičan uspjeh Hrvata na Svjetskom prvenstvu! Filip Zubčić osvojio srebro!

Hrvatska je nakon osam godina dočekala medalju na svjetskom skijaškom prvenstvu.
Piše: Hina/SNObjavljeno: 16. veljača 2021. 11:17

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je srebrnu medalju u paralelnom veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo.

Zubčić je u svom prvom nastupu na SP-u u Cortini odmah stigao do medalje osvojivši srebro nakon što je u finalu izgubio od Francuza Mathieua Faivrea sa 0.48 stotinki sekunde zaostatka.

Sjajni hrvatski skijaš je na putu do finala bio je bolji od Nijemca Stefana Luitza, potom u četvrtfinalu od Amerikanca Rivera Radamusa, te u polufinalu od Švicarca Loica Meillarda. Nažalost, pobjednički niz prekinuo je Faivre.

Prva je to medalja za hrvatsko skijanje nakon kombinacijskog srebra Ivice Kostelića u Schladmingu 2013. godine, te deseta ukupno.

Broncu je osvojio Švicarac Loic Meillard koji je bio bolji od Nijemca Alexandera Schmida.

Osim Zubčića, u jutarnjim kvalifikacijama nastupio je i Istok Rodeš, ali nije uspio izboriti plasman u osminu finala.

PRIJENOS UŽIVO:

Nokaut-faza:

15.43 Srebro! Nije uspio Zubčić nadoknaditi minus, 48 stotinki prednosti za Faivrea. Ali, srebrna medalja je tu!

15.34 Nakon prve vožnje finala Zubčić je u crvenoj, za njega boljoj stazi završio u zaostatku od 23 stotinke.

15.24 U finalu će Zubčić skijati protiv francuskog predstavnika Mathieua Faivrea.

15.21 FINALE! Zubčić za dvije stotinke u finalu Svjetskog prvenstva! Pedeset i dvije stotinke brži od Meillarda.

15.12 Nakon prve vožnje polufinala Zubčić je iz plave staze na pola sekunde zaostatka.

15.05 U polufinalu Zubo ide na Švicarca Loica Meillarda.

15.03 Polufinale! Čak 62 stotinke ukupno, a 96 stotinki bolji u drugoj vožnji! Bravo, Filipe, još malo i tu je medalja.

14.52 Nakon prve vožnje protiv Radamusa Zubčić ima zaostatak od 0.34. Ali, to je sjajna vožnja, bio je vrlo dobar i ima dobru priliku za polufinale.

14.40 U četvrtfinalu će Zubčić skijati protiv američkog predstavnika Rivera Radamusa.

14.37 Zubčić je u četvrtfinalu! Dobio je Luitza za 20 stotinki ukupno, što znači da je drugu vožnju odradio s 43 stotinke viška.

14.15 Nakon prve vožnje, Zubčić je u plavoj stazi imao 23 stotinke zaostatka za Luitzom. Uslijedit će uzvrat u kojem će Zubčić biti u crvenoj stazi.

14.00 Prvi suparnik Filipa Zubčića u osmini finala paralelnog veleslaloma bit će njemački skijaš Stefan Luitz.

Kvalifikacije:

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić plasirao se u osminu finala natjecanja u paralelnom veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo, dok to isto nije uspjelo Istoku Rodešu.

Zubčić je ostvario sedmo vrijeme na crvenoj stazi u kvalifikacijama sa 85 stotinki zaostatka za najbržim Švicarcem Loicom Meillardom, dok je Rodeš također nastupio na crvenoj stazi te je ostvario 12. rezultat sa 1.29 sekundi iza Meillarda, a plasman u osminu finala izborilo je po osam najbržih skijaša s crvene i plave staze.

Tako je Zubčić osminu finala izborio kao 13. te će za suparnika u nokaut fazi imati četvrtog iz kvalifikacija Nijemca Stefana Luitza.

Najbrži u kvalifikacijama bio je upravo Meillard, drugo vrijeme ostvario je Austrijanac Fabio Gstrein, a treće Nijemac Alexander Schmid. Kod skijašica najbrža u kvalifikacijama bila je Švicarka Wendy Holdener ispred Slovenki Mete Hrovat i Tine Robnik.

Osmina finala, četvrfinale, polufinale i finale, kako u ženskoj tako i u muškoj konkurenciji, na programu su od 14 sati.

20. travanj 2024 17:14