Arhiva: Zrinka Ljutić
 TOM DUBRAVEC/CROPIX
16 JOJ JE GODINA TEK

Hrvatska senzacija danas ima još bolji rezultat! Fantastična Zrinka rasturila u 2. seniorskom nastupu!

Mlada je Zagrepčanka potvrdila da je jako brzo možemo očekivati i u utrkama Svjetskog kupa...
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. studeni 2020. 14:03

U ženskom skijanju je praktično pravilo da djevojke koje su dominirale na najjačim kadetskim natjecanjima vrlo uspješno nastavljaju svoju priču i među seniorkama. Nekad su taj put prošle Janica Kostelić i Anja Pärson, prošla ga je i Mihaela Shiffrin, a 16-godišnja Zrinka Ljutić samo je najfriškija potvrda tog “pravila”.

Mlada Zagrepčanka je u prvom FIS nastupu u ponedjeljak sa startnim brojem 114 doskijala do 21. mjesta, a u utorak je s brojem 108 utrku završila u Top 10 - na 9. mjestu.

I ponovo je imala drugo najbrže vrijeme druge vožnje (nakon prve je bila 17.). Pobjeda je pripala 22-godišnjoj Amerikanki Nini O’Brien s vremenom 1:55.19, druga je sa samo stotinkom zaostatka bila 20-godišnja Talijanka Elena Sandulli (najbrža u drugoj vožnji), a treća još jedna Talijanka, 21-godišnja Carlotta Saracco (+0.42).

Ljutić je za pobjednicom zaostala 2 sekunde i 59 stotinki. U utrci je nastupilo 112 skijašica, prvu vožnju je završilo njih 57, a nakon druge ih je u poretku ostalo 48.

I skijaši su Soldi odradili drugi veleslalom, a u utrci koju je započelo 89 skijaša, a završilo 64, skijala su i dva naša skijaša. Samuel Kolega je upisao 17. mjesto (+2.86), a Tvrtko Ljutić je bio 36. (+8.12). Pobijedio je Austrijanac Daniel Meier (1:46.75).

Istovremeno je u švicarskoj Diavolezzi na FIS slalomu nastupila Leona Popović i utrku završila na 7. mjestu nakon što je u prvoj vožnji bila 17. Pobijedila je Japanka Asa Ando s vremenom 1:30.37, Popović je zaostala 3 sekunde i 71 stotinku, a imala je 4. vrijeme druge vožnje. Utrku je završilo 29 skijašica, 19 ih nije uspjelo doći do cilja, a jedna je diskvalificirana.

27. travanj 2024 01:28