Aleksander Aamodt Kilde

MARCO BERTORELLO Afp
SVJETSKI SKIJAŠKI KUP

Kilde odnio pobjedu u Wengenu, ‘beskrajnu‘ utrku obilježili padovi, prekidi, intervenirao i helikopter

Utrka u Wengenu trajala je više od dva sata zbog brojnih prekida
Piše: HinaObjavljeno: 13. siječanj 2023. 15:17

Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde pobjednik je superveleslaloma za Svjetski kup voženog u petak u švicarskom Wengenu.

Kilde je slavio sa 27 stotinki prednosti ispred najvećeg iznenađenja utrke, 28-godišnjeg Švicarca Stefana Rogentina kojemu je ovo prvi plasman na pobjednićko postolje u karijeri, dok je treće mjesto zauzeo još jedan Švicarac, vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Marco Odermatt sa 66 stotinki zaostatka.

Marco Odermatt i Aleksander Aamodt Kilde

Utrka u Wengenu trajala je više od dva sata zbog brojnih prekida, prvo je iskusni Talijan Christof Innerhofer završio u zaštitnoj ogradi, ali se uspio podići i na vlastitim nogama odskijati do cilja, malo kasnije pao je i i njegov mlađi sunarodnjak Giovanni Franzoni koji je imao manje sreće pa je morao helikopterom biti prebačen u bolnicu, da bi pred kraj utrke zapuhao jak vjetar zbog kojega su preostali vozači morali dodatno čekati na start.