11. POBJEDA KARIJERE

Kriechmayr slavio u zadnjem super veleslalomu sezone! Austrijanac ispred dvojice Švicaraca

Austrijski skijaš Vincent Kriechmayr pobijedio je na posljednjem super veleslalomu sezone
Piše: HinaObjavljeno: 17. ožujak 2022. 13:20

Slavio je u utrci koja je održana na završnici Svjetskog kupa u francuskom Courchevelu.

Za 30-godišnjeg Austrijanca ovo je bila 11. pobjeda u Svjetskom kupu u karijeri. Šest puta je bio najbolji u super veleslalomu, a pet puta u spustu.

Ostatak mjesta na pobjedničkom postolju osvojili su švicarski skijaši. Drugi je bio Marco Odermatt, koji je zaostao 53 stotinke, a treći Gino Caviezel sa 75 stotinki sporijim rezultatom.

Inače, još ranije je sjajni Odermatt osigurao veliki Kristalni globus za najboljeg ove sezone u Svjetskom kupu, a drama se nije odvijala ni u utrci za malim Kristalnim globusom u super veleslalomu jer ga je ranije osigurao Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde koji je ovog četvrtka osvojio četvrto mjesto.

U petak je na rasporedu ekipna utrka, dok se tijekom subote i nedjelje u Courchevelu voze veleslalomi i slalomi u obje konkurencije.