Zrinka Ljutić
 TOM DUBRAVEC/CROPIX
SJAJAN NASTUP

Nema dvojbe, ona će biti sami svjetski vrh! Čudesna Hrvatica oduševila još jednim sjajnim rezultatom

Zrinka bi prvi nastup u Svjetskom kupu trebala upisati krajem mjeseca u Semmeringu
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 17. prosinac 2020. 17:00

Mlada hrvatska skijaška nada Zrinka Ljutić (16) prvi je put u karijeri jednu utrku Europskog kupa završila u Top 15.

U drugom veleslalomu u austrijskom Hippachu s visokim je startnim brojem 84 zauzela 11. mjesto, potvrdivši još jednom ogroman potencijal. U prvoj je vožnji Zrinka bila na 16. mjestu, da bi u drugoj popravila plasman, zaostavši za pobjednicom, Poljakinjom Marynom Gasienica-Daniel, 1.59 sekundi.

Zrinkin je plasman tim vredniji kad se uzme u obzir da su u utrci nastupile i brojne skijašice iz Svjetskog kupa - pobjednica Gasienica-Daniel je, primjerice, prošli vikend u Courchevelu bila 11. Zrinka bi prvi nastup u Svjetskom kupu trebala upisati krajem mjeseca u Semmeringu.

Leona Popović je u jučerašnjoj utrci završila na 31. mjestu (+3.15), dok je Andrea Komšić bila 49. (+4.46).

07. svibanj 2024 16:30