Aleksander Aamodt Kilde osvojio je spust u Kitzbuehelu

JOHANN GRODER Afp
U SUBOTU SLALOM

Norvežanin Aamodt Kilde nakon Wengena pokorio i Kitzbuehel, Francuzi napravili senzaciju

Drugo mjesto je osvojio 41-godišnji Johan Clarey, a treći je Blaise Giezendanner
Piše: HinaObjavljeno: 21. siječanj 2022. 14:49

Norveški skijaš Aleksander Aamodt Kilde, koji je prije tjedan slavio u spustu u Wengenu, u petak je pobijedio na još jednom klasiku, u spustu u Kitzbuehelu. To mu je 12. pobjeda u karijeri, a šesta ove sezone (tri ima u superveleslalomu i tri u spustu).

Drugo mjesto je iznenađujuće osvojio 41-godišnji Francuz Johan Clarey sa 42 stotinke zaostatka. Još veće iznenađenje priredio je njegov 30-godišnji sunarodnjak Blaise Giezendanner, koji je sa startnim brojem 43 završio na trećem mjestu (+0.63). Ovo mu je prvi puta u karijeri da je ušao među pet najboljih u utrkama Svjetskog kupa.

Njegov iznenađujući rezultat pogurnuo je Austrijanca Matthiasa Mayera na četvrtu poziciju (+0.67), a vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa Švicarac Marco Odermatt (+0.78) osvojio je peto mjesto.

Kilde je preuzeo vodstvo u poretku spustaša sa 405 bodova, a drugi je Matthias Mayer sa 352 boda, dok je trećeplasirani Švicarac Beat Feuz sa 337 bodova.

Marco Odermatt, koji vodi u ukupnom poretku Svjetskog kupa, ima 1120 bodova, na drugom mjestu je Kilde sa 785, a Matthias Mayer zauzima treću poziciju sa 642 boda. Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić je 18. u ukupnom poretku sa 214 bodova.

U subotu skijaši u Kitzbuehelu voze slalom, a u nedjelju je opet na rasporedu spust.