Lucas Braathen

FABRICE COFFRINI Afp
Slalom u Wengenu

Senzacionalna pobjeda mladog Norvežanina! Braathen izveo čudo u drugoj vožnji, Hrvati ostali bez bodova

Ovaj 21-godišnjak ostvario je svoju prvu pobjedu u karijeri i to nakon što je u prvoj vožnji zauzeo 29. mjesto
Piše: HinaObjavljeno: 16. siječanj 2022. 15:03

Norvežanin Lucas Braathen senzacionalni je pobjednik slaloma za Svjetski kup u Wengenu, ovaj 21-godišnjak ostvario je svoju prvu pobjedu u karijeri i to nakon što je u prvoj vožnji zauzeo 29. mjesto.

No, Braathen je sjajno odvezao drugu vožnju koju je postavio norveški trener, u njoj je ostvario 97 stotinki bolje vrijeme od bilo koga drugog te više od pola sata u ciljnoj ravnini gledao kako konkurenti redom ulaze u cilj sa slabijim vremenom.

Drugo mjesto je s 22 stotinke zaostatka na kraju zauzeo Švicarac Daniel Yule, a treće Talijan Giuliano Razzoli s 29 stotinki slabijim vremenom.

Vodeći nakon prve vožnje, Norvežanin Henrik Kristoffersen na posljednjem je prolaznom cilju imao više od sekunde bolje vrijeme od Braathena, ali je troja vrata prije cilja "haklao" i ostao bez plasmana.

U Wengenu su nastupila trojica hrvatskih predstavnika, ali niti jedan nije izborio drugu vožnju. Filip Zubčić je u prvoj zauzeo 34. mjesto sa 2.66 sekundi zaostatka za Kristoffersenom, Istok Rodeš 39. sa 3.06 sekundi iza vodećeg, dok Samuel Kolega nije završio utrku.

Vodeći u redoslijedu slalomaša je Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag sa 180 bodova, drugi je Yule sa 162, a treći Braathen sa 155.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodi Švicarac Marco Odermatt s 1075 bodova, drugi Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde ima 685, a treći Austrijanac Mathias Mayer 592.