CROSKI
ALPSKO SKIJANJE

Sjajan niz velike nade hrvatskog skijanja: Hrvoje Ljutić uzeo i treću medalju, u trećoj različitoj disciplini

Najmlađi član obitelji Ljutić je pobjedi (veleslalom) i 3. mjestu (slalom), dodao i treće mjesto u super G-u
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 07. travanj 2023. 18:18

Hrvoje Ljutić je na posljednja dva velika skijaška natjecanja u kadetskoj konkurenciji ove sezone osvojio tri medalje i to u tri različite discipline.

Najmlađi član obitelji Ljutić je pobjedi (veleslalom) i trećem mjestu (slalom) na Pinocchiju, dodao i treće mjesto u super G-u u kategoriji do 16 godina na La Scari u francuskom Val d‘Isereu i tako se na sjajan način oprostio od kadetskog skijanja.

Dobar nastup Hrvata upotpunio je Ziggy Vrdoljak, koji je bio četvrti. U utrci s malim razlikama pobijedio je Lorenz Strauss, Hrvoje Ljutić je imao 15 stotinki sporije vrijeme, a Ziggy Vrdoljak je bio dvije stotinke sporiji od reprezentativnog kolege.

U ženskoj konkurenciji Nala Perica je bila 72. mjestu.

Mlađi kadeti i kadetkinje su u petak skijali slalom. Kim Vrdoljak je bila 12., Pia Vučinić 15., a Zoe Dragičević 26. U muškoj konkurenciji Tin Vučinić je bio 14. (rb)

16. travanj 2024 19:21