MARCO BERTORELLO/AFP
NOVO ČUDO U SANTA CATERINI

To je pravi Filip Zubčić! Hrvat fantastično odvezao drugu vožnju i opet je na postolju!

Hrvatski skijaš osvojio je fantastično treće mjesto u veleslalomu u Santa Caterini
Piše: Sportske novosti, HinaObjavljeno: 07. prosinac 2020. 13:00

Švicarac Marco Odermatt pobjednik je trećeg veleslaloma sezone Svjetskog kupa koji je održan u Santa Caterini, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo sjajno treće mjesto nakon što je u prvoj vožnji bio 21.

Zubčić je tako na sjajan način zaključio nastupe u Santa Caterini osvojivši treće mjesto nakon subotnje pobjede.

Peti put u karijeri Zubčić se probio do postolja. Sada ima dvije pobjede, dva druga i jedno treće mjesto.

Tommy Ford, Marco Odermatt i Filip Zubčić na postolju
MARCO BERTORELLO

Prvu pobjedu ostvario je u japanskoj Naebi prošle sezone. Drugi je bio u siječnju ove godine u Adelbodenu, te dva mjeseca kasnije u Hinterstoderu.

Najbolji hrvatski skijaš je nakon nešto slabije prve vožnje zauzeo 21. mjesto, međutim najboljim nastupom u drugoj vožnji probio se do treće pozicije.

Pobjeda je pripala Švicarcu Odermattu koji je bio i najbrži i nakon prve vožnje s rezultatom 2:08.42, drugi je bio Amerikanac Tommy Ford sa 73 stotinke sekunde zaostatka, dok je Zubčić imao 75 stotinke sekunde minusa.

Utrka se prvotno trebala održati u nedjelju, ali je otkazana zbog velike količine novonapadalog snijega.

Rezultati veleslaloma Svjetskog kupa skijaša u talijanskoj Santa Caterini i poredak:

1. Marco Odermatt (Švi) 2:08,42
2. Tommy Ford (SAD) 2:09,15 (+0,73)
3. FILIP ZUBČIĆ (HRV) 2:09,17 (+0,75)
4. Loic Meillard (Švi) 2:09,20 (+0,78)
5. Alexis Pinturault (Fra) 2:09,24 (+0,82)
6. Luca de Aliprandini (Ita) 2:09,28 (+0,86)
7. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nor) 2:09,33 (+0,91)
8. Adam Zampa (Slk) 2:09,43 (+1,01)
9. Alexander Schmid (Njem) 2:09,51 (+1,09)

DRUGA VOŽNJA

13.52 - Završen je veleslalom u Santa Caterini. Zubčić je završio na fantastičnom trećem mjestu iako je nakon prve zauzima tek 21. mjesto. Slavio je Marco Odermatt. Drugoplasirani Ford zaostao je 73 stotinke sekunde, a trećeplasirani Zubčić 75 stotinki.

13.50 - Zubčić je osigurao najmanje treće mjesto. Peti je put u karijeri na postolju.

13.48 - Pinturault je sada odvezao i zauzima 4. mjesto. Zubčić je nadomak postolja.

13.46 - Amerikanac Tommy Ford novi je vodeći, ima 2 stotinke prednosti ispred Zubčića. Ford je na vrhu s tek 11. mjestom druge vožnje.

13.44 - Aktualni svjetski prvak u veleslalomu Henrik Kristoffersen izgubio je ogromnu prednost koju je imao ispred Zubčića. Hrvat je sada osigurao plasman u Top 5. Kristoferssen je trenutno osmi.

13.42 - Zubčić ostaje vodeći i nakon vožnje Caviezela.

13.41 - Zubčić je ostao vodeći i nakon Aamodta Kildea koji je završio tek deseti.

13.39 - Loic Meillard zaostao je za Zubčićem tri stotinke sekunde. Dakle Zubčić je osigurao najmanje osmo mjesto.

13.37 - Ostala su još osmorica. Zubčić je fantastičnom drugom vožnjom postavio zasad nedostižan standard.

13.35 - Još jedan Top 10 plasman osigurao je sada Zubčić nakon nastupa Slovaka Žampe.

13.33 - Nijemac Alexander Schmidt imao je veliku prednost ispred Zubčića u gornjem dijelu staze, ali na kraju je sve izgubio i završio treći. Do kraja su ostala još desetorica.

13.28 - Poredak na vrhu sada je Zubčić, De Aliprandini (+0.11), Read (+0.38).

13.26 - Zubčić ima osigurano najmanje 15. mjesto u ovim trenucima. Luca de Aliprandini zauzima drugo mjesto, svega 11 stotinki iza Hrvata.

13.23 - Trenutni poredak glasi Zubčić, Read (+0.38), McCgrath (+0.49).

13.20 - Zubčić je dosad odskijao najbržu drugu vožnju, 8 desetinki sekunde brže od trenutno trećeplasiranog McCgratha.

13.13 - Zubčić preuzima vodstvo, sjajno je odvezao srednji i donji dio staze i ima 49 stotinki prednosti ispred drugoplasiranog Norvežanina. Nema sumnje kako će hrvatski skijaš osjetno popraviti plasman, ostaje za vidjeti koliko. Ddrugu vožnju mora odvesti još 19 skijaša.

13.12 - Na red je došao Zubčić, ajmo Filipe.

13.11 - McCgrath, Walch, Murisier, Baruffaldi trenutni je poredak.