TIZIANA FABI Afp
ALPSKO SK SPUST

Vincent Kriechmayr pobjednik spusta u talijanskom Bormiju, Crawford završio drugi, Kilde na trećem mjestu

Piše: HinaObjavljeno: 28. prosinac 2022. 13:35

Aktualni svjetski prvak u spustu, 31-godišnji Austrijanac Vincent Kriechmayr pobjednik je spusta za Svjetski kup u talijanskom Bormiju.

Kriechmayr se najbolje snašao na tvrdoj i na dijelovima zaleđenoj podlozi na stazi Stelvio, jednoj od najtežih u utrkama Svjetskog kupa, te je 3442 metra svladao za jednu minutu i 54.68 sekundi.

Time je za 40 stotinki nadmašio 25-godišnjeg Kanađanina Jamesa Crawforda koji se stazom spustio neposredno prije njega i nakratko bio u vodstvu. No, Crawford je po treći put u karijeri došao na pobjedničko postolje u utrkama Svjetskog kupa, a drugi put u spustu, nakon što je početkom prosinca u Beaver Creeku bio treći.

Treće mjesto je osvojio vodeći u redoslijedu spustaša, Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde, koji je za pobjednikom zaostao za 68 stotinki.

Već četvrtoplasirani Švicarac Marco Odermatt, vodeći u redoslijedu za Veliki kristalni globus, došao je do cilja sa zaostatkom većim od jedne sekunde (+1.46) za Austrijancem.

Kriechmayr je po prvi put slavio u Bormiju, gdje je ostvario svoju sedmu spustašku pobjedu te ukupno 14. u utrkama za Svjetski kup.

Nakon pet od 12 predviđenih spustaških natjecanja vodeći je u redoslijedu za Mali kristalni globus Kilde sa 405 bodova, ispred Odermatta sa 306 i Kriechmayra sa 269.

Odermatt je u ukupnom redoslijedu došao do 846 bodova nakon 13 natjecanja, a drugoplasirani Kilde zaostaje već za 261 bod.

U četvrtak (11.30 sati) je u Bormiju na rasporedu superveleslalom, posljednja utrka skijaša za Svjetski kup u ovoj kalendarskoj godini.