GREGORY SHAMUS Afp
DOBAR NASTUP

Zrinka Ljutić 6. u slalomu za Europski kup, svega 8 stotinki dijelilo je hrvatsku skijašicu od postolja

Aicher je u Pass Thurnu slavila s vremenom 1:32.76 ispred 25-godišnje Švicarke
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 02. prosinac 2021. 16:47

Nakon četiri utrke u Svjetskom kupu u kojima nije uspjela izboriti drugu vožnju Zrinka Ljutić je nastupila u slalomu za Europski kup u Pass Thurnu i završila na 6. mjestu.

Na utrci je sudjelovala dosta skijašica koje redovito voze Svjetski kup jer je trenutačno u najjačem natjecanju pauza za tehničke discipline, a uvjerljivo je pobijedila 18-godišnja Emma Aicher. Mlada Njemica je zabljesnula u dva slaloma u Leviju gdje je prvi dan sa startnim brojem 60 završila na 14. mjestu, a drugi dana je s brojem 59 bila 23. U Killingtonu nije izborila drugu vožnju.

Aicher je u Pass Thurnu slavila s vremenom 1:32.76 ispred 25-godišnje Švicarke Elene Stoffel (+0.87) i 24-godišnje Austrijanke Franziske Gritsch (+0.93). Četvrta je bila Slovenka Meta Hrovat (+0.97), peta Njemica Jessica Hilzinger (+0.98), a naša 17-godišnjakinja je na 6. mjestu zaostala sekundu i jednu stotinku za pobjednicom, odnosno samo 8 stotinki ju je dijelilo od postolja.

Andrea Komšić nije završila drugu vožnju.

22. travanj 2024 07:00