RONALD GORSIC/CROPIX
EUROPSKI KUP

Zrinka Ljutić ostala praznih ruku nakon utrke u Berchtesgadenu unatoč odličnog početka prve vožnje

Na prvom prolazu imala je najbolje vrijeme, ali je pogriješila u drugom dijelu staze...
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 13. veljača 2021. 16:48

Zrinka Ljutić uoči nastupa na Svjetskom seniorskom prvenstvu u Cortini skija utrke Europskog kupa u njemačkom Berchtesgadenu. U prvom veleslalomu, održanom u subotu, nije uspjela završiti drugu vožnju.

Prvu je sjajno započela, na prvom prolazu imala je vrijeme 30.34 koje niti jedna skijašica nije uspjela nadmašiti, ali je pogriješila u drugom dijelu staze i nastup završila na 55. mjestu s 3 sekunde i 48 stotinki zaostatka za vodećom Poljakinjom Magdalenom Luczak.

Pobjeda je pripala Austrijanki Elisi Mörzinger (1:52.12), sedmoj nakon prve vožnje, ispred Švicarke Simone Wild (+0.49) i Njemice Jessice Hilzinger (+0.62). U poretku veleslaloma u Europskom kupu Ljutić je deveta sa 137 bodova, a vodstvo u ovoj disciplini preuzela je Mörzinger s 254 boda.

U ukupnom poretku Slovenka Andreja Slokar, koja je danas bila šesta, čuva vodeću poziciju s 512 bodova. Ljutić je treća s 370 bodova, a između njih je Austrijanka Lisa Grill, koja je 440 od 489 bodova osvojila u brzim disciplinama.

19. travanj 2024 03:05