Tom Dubravec / Cropix
VELIKI DERBI

SPLIT TOMMY POVEO PROTIV DINAMA U vatrenoj utakmici pobjednik odlučen tek nakon produžetaka!

Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 14. svibanj 2016. 20:15

Pred 1.000 gledatelja u ispunjenoj dvorani na Gripama odigrana je prva polufinalna utakmica prvenstva Hrvatske u futsalu. Bilo je vatreno, Split Tommy je protiv Futsal Dinama slavio sa 7:6 tek nakon produžetaka.

Zagrepčani su poveli golom Horvata u 10. minuti, u 18. povećali prednost preko Perkovića i na odmor otišli sa 2:0. No tada je krenulo buđenje splitske momčadi.

Davi je u 23. smanjio zaostatak i onda je krenuo šou Franca Jelovčića, koji je od 26. do 31. zabio tri gola. Bio je to znak za novi uragan dinamovaca, koji su preko Kanjuha u 31. i Ziberija u 39. došli do 4:4 i produžetaka.

A u nastavku nova drama... Penava za goste, pa Genario i Davi za domaćine, onda u 45. Perković za 6:6. Presudni trenutak utakmice dogodio se u 46. kad je mrežu Dinama za konačnih 7:6 pogodio nekad najbolji igrač svijeta Brazilac Neto. U posljednjim sekundama Penava je imao priliku za novo izjednačenje, ali nije uspio naciljati vrata Splićana.

Igra se na dvije pobjede, sljedeća je utakmica u Zagrebu...

19. travanj 2024 10:29