Prvi trofej u novoj sezoni - Tomislav Pucar (u pozadini) i Andrej Gaćina (skroz desno)

HSTS
STOLNI TENIS

Hrvatski reprezentativci blistaju u Italiji, na krilima Andreja Gaćine i Tomislava Pucara talijanski klub osvojio Kup

Gaćini je to četvrti trofej u Italiji, Pucaru prvi
Piše: Siniša BožićObjavljeno: 30. siječanj 2023. 17:28

Andrej Gaćina i Tomislav Pucar mogu se pohvaliti još jednim trofejem u karijeri. Hrvatski stolnotenisači su nastupajući za Apuaniju Carraru osvojili Talijanski kup nakon što su u finalu s 3:1 bili bolji od Messine.

Prvi meč je bitno pomogao našim stolnotenisačima jer su Tomislav Pucar i Mihai Bobocica nakon vrlo neizvjesne borbe s 3:2 svladali Mattea Muttija i Joao Monteira i to u odlučujućem poenu kod 5:5. Gaćina se lako obračunao s Leonardom Muttijem (3:0) za 2:0, a Messina je smanjila preko Mattea Muttija, koji je s 3:1 bio bolji od Bobocice. Ipak, tu je bio kraj nadanjima za Messinu jer je Pucar totalno nadigrao Leonarda Muttija i osigurao prvi trofej u novom klubu. Gaćina je po tom pitanju nešto trofejniji jer je i lani igrao za Talijane. U prošloj sezoni Apuania je osvojila čak tri trofeja (Talijanski kup, Superkup i Europski kup), dok im je jedino izmaknula titula prvaka Italije.

- Prvi meč je bio vrlo neizvjestan, a na kraju je super ispalo s obzirom na pobjedu i dobar start. To možda nije bio odlučujući susret, ali je svakako usmjerio tijek meča. Da to nismo dobili vjerojatno bi ja igrao odlučujući susret s Monteirom, a riječ je o nezgodnom igraču. Ove sezone je glavni cilj titula prvaka, to nam je jedino izmaknulo lani, iako je bila idealna sezona. No, trenutno prvo slijedi dvoboj u Superkupu, krajem ožujka igramo s Messinom i to kod njih - istaknuo je Gaćina.

APUANIA CARRARA - TOP SPIN MESSINA WATCHES TOGETHER 3:1
Mihai Bobocica/Tomislav Pucar - Matteo Mutti/Joao Monteiro 3-2 (17-15, 5-11, 11-8, 11-13, 6-5); Andrej Gaćina - Leonardo Mutti 3-0 (11-7, 11-5, 11-4); Mihai Bobocica - Matteo Mutti 1-3 (4-11, 11-6, 6-11, 5-11); Tomislav Pucar - Leonardo Mutti 3-0 (11-7, 11-5, 11-9)

16. travanj 2024 17:43