Pucar izbacio 16. i 20. na svijetu, a sada mu slijedi dvoboj protiv trofejnog kineskog ‘Diktatora‘

Naš reprezentativac izbacio Egipćanina i Šveđanina, u meču za četvrtfinale Dohe igrat će protiv najtrofejnijeg igrača u povijesti ovog sporta
Piše: Siniša BožićObjavljeno: 11. siječanj 2024. 18:52

Tomislav Pucar izborio je osminu finala na WTT Star Contenderu u Dohi.

U 1. kolu naš stolnotenisač (46. na svijetu) je s 3:1 (4, -9, 7, 10) nadigrao Egipćanina Omara Assara, a potom je s 3:2 (8, -8, -5, 10, 6) svladao i Šveđanina Antona Kallberga. Obojica su bolje rangirani od našeg stolnotenisača, Egipćanin je 20. na svijetu, a Šveđanin 16.

Za četvrtfinale će igrati s Kinezom Ma Longom, najboljim i najtrofejnijim stolnotenisačem svih vremena, koji danas drži treće mjesto na svijetu u svojoj 36. godini života.

Kako bi dočarali s kime će se sučeliti Pucar pobrojat ćemo neke od uspjeha u karijeri. Ma Long je rođen je 20. listopada 1988. u Anshanu. Poznat je po nadimku Leteći zmaj, Zmajev ratnik i Diktator. Rekorder je po broju uzastopno osvojenih turnira (5), držao je broj 1 na svijetu 64 mjeseci što je najviše u povijesti stolnog tenisa, od toga 34 mjeseca uzastopno. Peti je igrač u povijesti koji je osvojio Grand Slam (Olimpijske igre, Svjetsko prvenstvo i Svjetski kup), a prvi igrač u povijesti koji je osvojio sve važne pojedinačne titule u stolnom tenisu. Drži rekord po broju osvojenih ITTF turnira (28), a nije izgubio set na šest turnira. Osvojio je barem jedan naslov na svakom važnijem ITTF turniru, ima preko 100 zlatnih medalja na važnijim natjecanjima. Jedan od tri igrača u povijesti koji imaju tri uzastopna naslova pojedinačnog svjetskog prvaka.

U brojkama to izgleda ovako: Pet puta je bio olimpijski pobjednik (2 pojedinačno, 3 ekipno), 13 puta svjetski prvak (3 pojedinačno, 2 u paru, 8 ekipno), devet puta je osvojio Svjetski kup (2 pojedinačno, 7 ekipno), osvojio je 50 ITTF World Toureva (28 pojedinačno, 22 u paru), šest puta je pobijedio na Azijskim igrama (1 pojedinačno, 1 par, 4 ekipno), 15 puta je bio azijski prvak (4 pojedinačno, 2 parova, 1 mješoviti parovi, 8 ekipno) i četiri puta osvojio Azijski kup (4 pojedinačno).

06. svibanj 2024 20:10