Njemice su s Tamarom Boroš pokorile konkurenciju u Švedskoj

ETTU
OPET NA TRONU

Veliki uspjeh za legendarnu hrvatsku sportašicu, odvela je Njemačku do drugog uzastopnog zlata

Ovim uspjehom Njemice su osvojile deveto ekipno zlato na kontinentalnim prvenstvima
Piše: Siniša BožićObjavljeno: 17. rujan 2023. 17:34

Tamara Boroš opet je prvakinja Europe. Nekad vrhunska hrvatska stolnotenisačica već dvije godine je izbornica Njemačke i u tom razdoblju dvaput ih je odvela na krov Europe. U Malmöu smo gledali smo identično finale kao i prije dvije godine u Cluj Napoci, a ovog puta Njemice su pobijedile Rumunjke još uvjerljivije (3:0). Te dvije reprezentacije dominiraju europskim stolnim tenisom od 2013., pet od sedam finala su igrali međusobno, a Njemice su ovom prigodom uzvratile Rumunjkama za poraz s Europskih igara. Ovim uspjehom Njemice su osvojile deveto ekipno zlato na kontinentalnim prvenstvima, čime se Njemačka izjednačila s prethodnim rekorderom, Mađarskom.

Ekipu Njemačke su činile Han Ying, Nina Mittelham, Shan Xiaona, Sabine Winter i Annett Kaufmann. Zanimljivo je da su sve susrete pobijedili s 3:0, redom Englesku, Austriju, Ukrajinu Italiju, Portugal i na kraju Rumunjsku. Treće mjesto osvojio je Portugal i Francuska.

05. svibanj 2024 19:06