HRS
EP KADETKINJA U RUKOMETU

UZ MORE OZLJEDA PONOVNO IH JE KOŠTAO LOV NA REZULTATSKI ZAOSTATAK Hrvatice završile nastup porazom od Portugala i kao 14. u Europi

Hrvaticama je ponestalo energije uslijed svih problema koje su tijekom turnira imale s ozljedama. Na kraju je 14. mjesto postalo realan domet reprezentacije koja “vrijedi više”, kako je i sama priznala izbornica Adrijana Prosenjak.
Piše: Filip OžboltObjavljeno: 11. kolovoz 2019. 13:42

Nakon što su dan ranije izborile ostanak u elitnom razredu europskog rukometa, hrvatske su kadetkinje u susret za 13. mjesto protiv Portugala mogle ući bez rezultatskog imperativa i u potpunosti rasterećene.

Ipak, kao i tijekom većeg dijela Europskog prvenstva Hrvatice su protiv Portugalki od početka morale loviti rezultatski zaostatak. Unatoč konstantnom deficitu, izabranice Adrijane Prosenjak do 23. minute držale su se na odstojanju od dva pogotka razlike da bi u sljedećih sedam minuta protivnice napravile seriju 6:2 i na odmor otišle s velikom zalihom.

Nije to ni najmanje pokolebalo hrvatske kadetkinje koje su već u 42. minuti vratile stvari na početak. Do kraja su u minimalnom zaostatku lovile Portugal, ali nisu ga ulovile. Posljednje izjednačenje imale su u 58. minuti pri rezultatu 28:28.