JAKOV PRKIC/CROPIX Cropix
ODLUČILI PRODUŽECI

Amerikanci iznenadili Hrvatsku! Barakude poražene od SAD-a u susretu sa čak 34 pogotka iz igre

Gosti su bili u vodstvu kroz veći dio utakmice. Hrvatska je pet sekundi prije kraja izborila peterce
Piše: Dean BauerObjavljeno: 06. veljača 2021. 21:20

HRVATSKA - SAD 21:22 (17:17) (5:5, 2:6, 4:3, 6:3 - peterci 4:5)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Bez gledatelja. Suci: Matijević (Zagreb) i Periš (Split). Opunomoćenik: R. Jambrović (Zagreb).

HRVATSKA: Bijač (1 obrana), Macan, Fatović 3 (2), Lončar 1, Joković 1, Bukić 3, Vukičević 3, Bušlje, Miloš 1, Vrlić 2, Dobud 2, Garcia, Popadić (5 obrana), Burić 1, Žuvela. IZBORNIK: Ivica Tucak.

SAD: Wolf, Hooper 1, Vavic 2, Obert, Hallock 1, Williams, Daube 2, Woodhead 2, Bowen 3, Ramirez, Farmer, Irwing 5 (1), Turner (4 obrane), Langiewicz, Stevenson 1. IZBORNIK: Dejan Udovičić.

PETERCI: Hrvatska 2-2, SAD 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Hrvatska 12, SAD 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Obert (27), Bušlje (29), Obert, Woodhead (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 4-12 (33%), SAD 5-11 (45%).

RASPUCAVANJE PETERACA: Vukičević 18:17, 18:18 Bowen, 19:18 Fatović, 19:19 Daube, Bukić, brani Turner, 19:20 Hooper, 20:20 Joković, 20:21 Irwing, 21:21 Burić, 21:22 Hallock

Izbornik Barakuda Ivica Tucak je želio i dobio je doista pravog, jakog sparing partnera u pripremama za roterdamski predolimpijski turnir. U konačnici i znalo se da su SAD na vrhunskoj razini, ali sinoć su uz Savu isplivali 4-5 kontri protiv Barakuda koji su ostali tek na jednoj. Zatim su izrešetali iz vanjske linije hrvatski gol na kojem se nije proslavio vratar Bijač (zamijenjen u poluvremenu), ali ni suigrači mu u obrani.

Momčad SAD je izneredila solidno našu vrstu u drugoj četvrtini koju su dobili čak 6:2 i tu načelno i napravili veliku zalihu pogodaka. Naime, SAD su od početka druge četvrtine pa sve do same završnice bile u vodstvu i to s 3-4 gola razlike. Tek su u zadnjoj dionici s dva uzastopna gola Vrlića Barakude stigle na minus 1 (13:14), da bi peterce osigurali golom Luke Lončara 5 sekundi prije kraja (17:17). U raspucavanju peteraca su Amerikanci bili umješniji, dok je udarac Bukića obranio vratar Turner.

- Objektivno naša obrana nije bila na razini. No, pozitivno je što smo se i nakon 4 gola zaostatka uspjeli vratiti. Ipak, primiti ovoliko golova nije dobro. Vjerujem da ćemo utakmicu proanalizirati, te da će ovo u nedjelju izgledati puno bolje - nakon utakmice će Maro Joković.

Sljedeća utakmica Hrvatske i SAD igra se već u nedjelju od 19.00 sati, a možete ju pratiti i u programu Planet Sport 1 i na Facebook stranici Hrvatskog vaterpolskog saveza.

19. travanj 2024 16:00