TONCI PLAZIBAT/CROPIX
UTJEŠNA POBJEDA

Barakude se nakon dva poraza u Debrecenu iskalile nad autsajderom, Tucak može biti zadovoljan angažmanom

Hrvatska vaterpolska reprezentacija nadigrala je Francusku sa 17:5 u utakmici za 7. mjesto.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 10. siječanj 2021. 16:34

Frustraciju zbog tijesnih poraza od Crnogoraca i Mađara, Hrvati su naplatili protiv Francuza u utakmici za 7. mjesto na europskim kvalifikacijama za Svjetsku ligu. Da nećemo igrati na završnici SL-a u Tbilisiju znali smo kad smo dopustili da nam Crna Gora nadoknadi dva gola minusa i prođe u polufinale na peterce, potom nas je Mađarska svladala po sličnom receptu u utakmici za poredak od 5. do 8. mjesta. Imali smo dva gola viška i prosuli ih u posljednjih pet minuta.

Francuzi su došli kao naručeni za vidanje rana, maksimalna ozbiljnost bila je prisutna od prvog sprinta za loptu. Hrvati nisu imali milosti prema autsajderu, pa su poveli 5:0 u 10. minuti. Nova serija od pet pogodaka značila je 10:1 u 18. minuti, a u sličnom tonu se igralo do kraja. Na svaki francuski pogodak uslijedila bi tri, četiri naša. Dakle, izbornik Tucak može biti jako zadovoljan angažmanom kao i činjenicom da smo opet bili vrlo dobri s igračem manje i igračem više.

HRVATSKA - FRANCUSKA 17:5 (4:0, 4:1, 5:2, 4:2)

DEBRECEN - Gradsko plivalište. Bez gledatelja. Suci: Garcia (Švicarska) i Horvath (Slovačka).

HRVATSKA: Bijač (4 obrane), Macan, Fatović 3, Dobud 2, Joković 3, Bukić 3, Burić, Bušlje 1, Miloš 1, Vrlić 1, Benić 1, Garcia 2, Popadić (5 obrana), Izbornik: Ivica Tucak.

FRANCUSKA: Dubois (4 obrane), Saudadier, R. Vernoux 1, Caumette, Missy, T. Vernoux 1, Crousillat 1, Babić, Marzouki, Canonne 2, Vanpeperstraet, Camarasa, Fontani. Izbornik: Nenad Vukanić.

PETERCI: Hrvatska 1-1, Francuska 1-2.

PREKRŠAJI: Hrvatska 13, Francuska 13. TRI PREKRŠAJA: Vanpeperstraet (21), Saudadier (27), Miloš (28), Marzouki (29), Benić (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 7-12 (58%), Francuska 2-11 (18%).

26. travanj 2024 06:25