Toni Popadić

TONCI PLAZIBAT Cropix
VATERPOLO

Beograđani iskazali moć protiv Juga; Mladost vodila skoro pa cijelu utakmicu pa doživjela šok u završnici

Kolo prije kraja temeljnog dijela Premier lige, Novi Beograd izborio domaćinstvo završnog turnira
Piše: Dean BauerObjavljeno: 24. veljača 2023. 22:30

Prvo od nekoliko pitanja uoči zadnjih turnira ligaškog dijela Premier lige je u petak navečer odgonetnuto. Pobjedom Novog Beograda, europskog doprvaka nad Jugom AO u Dubrovniku, znano je da će se Final Four ovog natjecanja održati za točno mjesec dana (25. i 26. ožujka) u glavnom gradu Srbije.

Jugaši doista nisu odigrali loše. Po nama čak i najbolju utakmicu ove kalendarske godine, ali kada naletite na bedem vrhunske kvalitete koju čine najbolji igrači Srbije, Grčke, Španjolske... možete se slikati. Jugaši su u nekoliko navrata dolazili do poravnanja, izjednačenja, buđenja nade, ali brzo bi to bilo ugašeno. Prvu dionicu su Gospari čak dobili (3:2), pa su gosti zaključali svoj gol na sljedećih osam minuta i preokrenuli na 5:3. Jug AO je prvi put poravnao na 5:5, a odgovor Novog Beograda? Najbolji ljevak na svijetu, a možda i najskuplji vaterpolist na planetu, Dušan Mandić uzima loptu i u dvije minute loptom para mrežu hrvatskog prvaka. Onda u trećoj dionici mlađahni Ivan Vukojević iz kontre izjednačava (8:8), da bi suparnik sada u manje od dvije minute postigao tri gola, te ušao u zadnju četvrtinu vodstvom 11:8. Ma ne, iluzorno objašnjavati dalje. Novi Beograd je moćna momčad i favorit za prvaka Europe, a navijače Juga AO može radovati što su im miljenici (poraz na stranu) odigrali vrlo dobro.

Prije derbija Juga AO i Novog Beograda, u gruškom su se bazenu sučelili Mladost i Jadran iz Herceg Novog. Mladostaši su vodili doslovno cijelu utakmicu. Od prve do pretposljednje minute ili točnije do minutu i 3 sekunde prije kraja. Tada je jedini put Jadran poveo i na kraju... dobio. Bilo je vodstva Zagrepčana i od tri gola razlike (6:3 i 11:8). Opet, ne može se poreći i da momčad iz Crne Gore nije zaslužila pobjedu jer niti jednog trenutka nisu odustajali, posustajali, klonuli duhom. Za to su nagrađeni, iako ostaje vrlo, vrlo dvojbeno je baš postignut gol Jadrana za 12:12 odnosno je li lopta prešla zamišljenu gol-crtu.

Od ostalih hrvatskih momčadi, Jadran je svladao u vrlo neizvjesnoj utakmici beogradsku Crvenu zvezdu (12:11), a pobjedonosni pogodak postigao je 49 sekundi prije kraja Luka Bukić, sa 4 gola i prvi strijelac susreta.

Splitski Mornar BS je u gotovo prijateljskoj utakmici u kojoj su napravili samo 5 prekršaja, izgubili od beogradskog Partizana, dok Solaris nije imao šanse protiv sudionika Lige prvaka, kragujevačkog Radničkog.

POREDAK: Novi Beograd 30, Jug AO 24, Jadran 24, Radnički 22, Mladost 17, C. zvezda 16, Partizan 11, Jadran (HN) 11, Šabac 10, Mornar BS 6, Solaris 4, Primorac 0.

Skupina u Dubrovniku:

JUG AO - NOVI BEOGRAD 10:13 (3:2, 0:3, 5:6, 2:2)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Suci: Obradović i Ivanovski. Opunomoćenik: Muršić (svi iz Crne Gore).

JUG AO: Popadić (13 obrana), Prkoča, Fatović 4 (1-1), Zvono, Joković, I. Vukojević 1, Biljaka 1, Lazić, Kržić 2, Kakaris 2, Grgurević, Žuvela, Jurišić, Mozara. TRENER: Bjekoslav Kobešćak.

NOVI BEOGRAD: Filipović, S. Rašović 1, Mandić 4, Granados 1, Ćetković, D. Pijetlović 1, Drašović 1, N. Jakšić 2, Perković, Vlachopoulos 1, Skoumpakis 1, V. Rašović 1, Fernandes (9 obrana), Šušiašvili. TRENER: Živko Gocić.

PETERCI: Jug AO 1-1, Novi Beograd -.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 15, Novi Beograd 15. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Prkoča (22), Skoumpakis (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 3-14 (21%), Novi Beograd 7-15 (46%).

MLADOST - JADRAN (HN) 12:13 (4:3, 4:4, 3:3, 1:3)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Suci: Raković i Putniković. Opunomoćenik: Marjanović (svi iz Srbije).

MLADOST: Sunara (9 obrana), J. Bušić, Dadvani 2, Vrbnjak, Gluhaić 2, Jelača 5, Adeišvili, Rakovac 2 (1-1), Elez, Mijić 1, Herceg, T. Fabris, Čosić, Mihaljević. TRENER: Zoran Bajić.

JADRAN (HN): Đurović (5 obrana), Halturin 4 (1-1), Vučurović, L. Vukičević, Vujović 1, D. Radović 1, Stupar 1, M. Gardašević, Đ. Radović 3, Gojković, Čaraj, V. Radović 1, I. Radović, Muscat 2. TRENER: Petar Radanović.

PETERCI: Mladost 1-1, Jadran (HN) 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 14, Jadran (HN) 13. ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Rakovac (17), Jelača (30). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Muscat (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 7-12 (58%), Jadran (HN) 8-13 (62%).

Skupina u Splitu:

CRVENA ZVEZDA - JADRAN 11:12 (4:2, 2:5, 1:3, 4:2)

SPLIT - Plivalište Poljud. Suci: Anđelić (Srbija) i Radičević (Dubrovnik). Opunomoćenik: Adžić (Crna Gora).

CRVENA ZVEZDA: Mišović (8 obrana), Tankosić 1, Gajić 2, Danković 1 (1-1), Gavrilović, Vasić 1 (1-1), Baničević 1, Basara 1, M. Vukičević 3, Seman, Milojević 2, M. Radović, Ivanović (3 obrane). TRENER: Aleksandar Filipović.

JADRAN: Marcelić (1 obrana), Burić 2, Marinić Kragić 2, Čagalj, Butić 1, Pejković, Bukić 4, Tomasović, Delić, Dobud, Šetka 1, Dužević 1, Anić (4 obrane), Zović 1. TRENER: Jure Marelja.

PETERCI: Crvena zvezda 2-2, Jadran -.

OSOBNE POGREŠKE: Crvena zvezda 12, Jadran 10. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Gavrilović (23), Pejković (26), Burić (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Crvena zvezda 3-8 (38%), Jadran 8-12 (66%).

MORNAR BS - PARTIZAN 6:11 (3:1, 2:5, 1:2, 0:3)

SPLIT - Plivalište Poljud. Suci: Mišković i Đurašković (obojica iz Crne Gore). Opunomoćenik: Marjanović (Srbija).

MORNAR BS: Kordić (11 obrana), Uvodić, Majić, Čurković, L. Penava, Buzdovačić, Bušelić 2, D. Akrap 2 (1-1), Čumbelić 1, Kovačević, Gudurić 1, Knežeić, Pavić, Omrčen. TRENER: Boris Pavlović.

PARTIZAN: Bulajić (5 obrana), P. Jakšić 1, Miloš, Bodiroga, Gak, Gladović 3, Trtović 1, Dimitrijević, Božović 1, Smiljević 2, Giga 2, Paparić, Milošević, Anđelić 1. TRENER: Miloš Korolija.

PETERCI: Mornar BS 1-1, Partizan -.

OSOBNE POGREŠKE: Mornar BS 5, Partizan 11. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: P. Jakšić (28), Gak (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mornar BS 4-10 (40%), Partizan 3-5 (60%).

RADNIČKI - SOLARIS 15:12 (5:4, 5:3, 2:2, 3:3)

SPLIT - Plivalište Poljud. Suci: Matijašević i Đurašković (obojica iz Crne Gore). Opunomoćenik: Kaurloto (Split)

RADNIČKI: Dobožanov (15 obrana), Branković 1, Stanojević 3, Janković 1, Vukosavljević, Antić, Ukropina 2, Poznanović 1, Pljevančić, Drašković 1, Lukić 6 (1-1), Vrlić, Todorovski, Kojić. TRENER: Uroš Stevanović.

SOLARIS: M. Šparada (11 obrana), Jakovčević 1, Erak 3, Rak 2, Čondić Kadmenović 1, Butić, K. Kreković, Radan 1, J. Penava 2, Sirovec, N. Burburan 1, T. Šparada 1, L. Štrkalj, Brajković. TRENER: Denis Seferović.

PETERCI: Radnički 1-1, Solaris -.

OSOBNE POGREŠKE: Radnički 16, Solaris 13. ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Drašković (12), Butić (12). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Erak (26), Antć (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Radnički 4-12 (33%), Solaris 6-16 (38%).

18. svibanj 2024 16:55