ALBERT TEN HOVE Orange Pictures
SVJETSKO PRVENSTVO

Čeka nas novi spektakl: Hrvatska saznala tko joj stoji na putu do finala, domaćin promijenio termin utakmice!

Bit će to repriza polufinala s prošlog SP-a, koje je održano 2019. u korejskom Gwangjuu
Piše: SN, HinaObjavljeno: 29. lipanj 2022. 22:28

Hrvatski vaterpolisti, koji su u srijedu svladali reprezentaciju Srbije s 14-12 i plasirali se u polufinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti, za mjesto u finalu igrat će protiv Španjolske, koja je u četvrtfinalu sa 7-6 (2-1, 3-2, 1-2, 1-1) nadigrala izabranu vrstu Crne Gore.

Bit će to repriza polufinala s prošlog SP-a, koje je održano 2019. u korejskom Gwangjuu, u kojem su Španjolci slavili sa 6-5. Za Španjolce je dva pogotka postigao Mallarach, a po jedan Munarriz, Granados, Famera, Cabanas i Tahull. Vratar Aguirre je imao sedam obrana.

U drugom polufinalu Grčka će igrati protiv Italije koja je u jednom vrlo napetom susretu s 11-10 svladala Mađare. Presudnim se pokazalo razdoblje od polovice treće četvrtine do posljednje dvije minute, u kojem su Talijani postigli četiri, a primili samo jedan pogodak i poveli s 11-7. Mađari su u preostalom vremenu uspjeli samo ublažiti poraz.

Domaćin promijenio termin velikog okršaja

Polufinalna utakmica reprezentacija Hrvatske i Španjolske na Svjetskom prvenstvu vaterpolista, koja je prema predviđenom rasporedu trebala biti odigrana u petak, 1. srpnja, u terminu od 21.00 sat, premještena je u termin od 19.30 sati odlukom domaćina.

Naime, iako je mađarska reprezentacija ostala bez mjesta u polufinalu, domaćini su odlučili da će se od 21.00 sat igrati utakmica za plasman od 5. do 8. mjesta u kojoj će se sastati Mađarska i SAD.

Prvi polufinalni dvoboj, onaj Grčke i Italije, ostao je u terminu od 16 sati.