Crvena zvezda pala u Zagrebu, nije im pomogao ni opaki pucač: Dva briljantna poteza, a onda je ‘procurilo‘

Njihov vratar upisao je 10 obrana, ali ni to nije bilo dovoljno za slavlje
Piše: Dean BauerObjavljeno: 05. listopad 2024. 19:40

MLADOST - CRVENA ZVEZDA 12:8 (3:3, 5:3, 3:1, 1:1)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja 200. Suci: Franulović (Rijeka) i Stanojević (Srbija).

MLADOST: Marcelić (5 obrana), Bašić, Jajčinović, Buljubašić 1, M. Vrlić 2, Biljaka, Bukić 1, Lazić 3, J. Bušić 2, J. Vrlić 1, A. Vukičević, Harkov 2, Sunara (3 obrane), T. Bušić.

TRENER: Damir Vincek.

CRVENA ZVEZDA: Mišović (10 obrana), Gajić 1, Kasum, Smith, Živković, Danković 1, Radanović 1 (0-1), Basara, M. Vukičević, Seman 1, Šulc 4 (1-1), Baničević, Savić, Ristivojević.

TRENER: Aleksandar Filipović.

PETERCI: Mladost -, Crvena zvezda 1-2. OSOBNE POGREŠKE: Mladost 10, Crvena zvezda 4. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Buljubašić (24), Biljaka (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 2-4 (50%), Crvena zvezda 3-7 (42%).

Dugo je vremena gost iz Beograda “mučio” Žapce ili smo mi možda malo precijenili mladostaše, a podcijenili zvezdaše, pa pomislili da je ovu utakmicu moguće riješiti u prve dvije četvrtine. Možda nekako na tragu onog što je prije dva tjedna učinio Solaris upravo Zvezdi u Beogradu. Sada nije bilo tako.

Gotovo pa pune dvije četvrtine gost je bio ravnopravan domaćinu. Obrambeno su Beograđani igrali presing pa povlačenje u zonu. Nije to nešto novo u vaterpolu, ali nije to Crvena zvezda loše radila. U napadu je pak “nered” Žapcima radio Kristijan Šulc. To je u biti jedini izraziti strijelac, opako dobar pucač, ali opet na toj lijevoj strani mladostaši za njega nisu pronašli lijeka četvrtinu i pol. Šulc je imao šut 4-4, varao obranu, ali i vratara Mladosti Eugena Sunaru kojeg je onda trener Vincek pred kraj prvog poluvremena kod rezultata 6:6 zamijenio Ivan Marcelić. Nije toliko to bilo ključno koliko nešto agilnija obrana mladostaša, ali poglavito bi apostrofirali u tom razdoblju igru Andrije Bašića. Jedna oduzeta lopta, a najviše u zadnjih 50 sekundi dvije briljantne asistencije na 2 metra, uplivanim Laziću odnosno J. Vrliću koji su se našli iza leđa gostujuće obrane. To su bili golovi za vodstvo Mladosti 8:6 ili prvo veće od minimalnog. A onda... onda je “procurilo”.

Pred kraj treće četvrtine dva uzastopna pravodobna dodavanja Franka Lazića. Prvo Luki Bukiću (igrač više), pa onda Mislavu Vrliću za 10:6. Nakon toga još Radanović iz peterca pogađa gredu. Zvezda je u Zagrebu ugašena.

05. listopad 2024 19:41