DAMIR KRAJAC Cropix
DOZA SREĆE

Gospari stigli do pobjede: Sjajni Toni Popadić i vratnica spasila Jug na kraju utakmice

Počelo je nadmetanje za momčadi od poretka od 1. do 3. mjesta u skupini Zapad Premier lige
Piše: Dean BauerObjavljeno: 11. studeni 2023. 20:26

JUG ADRIATIC OSIGURANJE 13

JADRAN (HN) 12

(4:2, 3:2, 3:4, 3:4)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Suci: Bura (Šibenik) i Mišković (Crna Gora). Opunomoćenik: Avramović (Crna Gora).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (5 obrana), Prkoča, Djerkovic 2, Lazić 2, Joković 4 (1-1), Vukojević, Daube 3, Cabanas, Kržić 1, Burić 1, Pavlić, Žuvela, Jurišić, Mozara. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

JADRAN (HN): Đurović (9 obrana), Holod 2 (1-1), Vučurović, Vukičević 1, Vujović 2, D. Radović 1 (1-1), Nagaev 2, M. Gardašević 1, Baničević, Sladović, Čaraj, V. Radović 2, I. Radović, Gojković 1. TRENER: Petar Radanović.

PETERCI: Jug Adriatic osiguranje 1-1, Jadran (HN) 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jug Adriatic osiguranje 13, Jadran (HN) 13 TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Baničević (24).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug Adriatic osiguranje 5-12 (42%), Jadran (HN) 6-11 (55%).

U 1. kolu borbe za pordak od 1. do 3. mjesta u skupini Zapad Premier lige, dubrovački su vaterpolisti u Gružu ponovo svladali prvaka Crne Gore. Napominjemo ponovo, jer minule srijede su jugaši slavili i u Herceg Novom.

Tada je bilo, kao i sad u Gružu, crnogorski suparnik niti jednom nije vodio.

Imali su Gospari u nekoliko navratat po 2-3 gola prednosti, ali u završnici je, u posljednjih pet i pol minuta bilo "gusto". Gol prednosti za jugaše, pa poravnanje, gol prednosti hrvatskog doprvaka, pa izjednačenje.

Nisu odustajali Novljani, da bi u konačnici imali i zadnji napad na utakmici. Napad u kojem su 13 sekundi prije kraja ishodili i igrača više, a trener Radanović zazvao minutu odmora.

Samo četiri sekunde prije kraja, Jovan Vujović je pucao s 2 metra, ali je vratar Toni Popadić sjajno obranio desno nadlakticom, da bi u zadnjoj sekundi s desnog krila "sijevnuo" pokušaj parabole Novljana.

Činilo se više iz očaja, ali ta je lopta pogodila vratnicu.

Drugim riječima, uz dozu sreće jugaši su osvojili prva tri boda u poretku od 1. do 3. mjesta.

Inače, u nadmetanju za ovaj poredak, momčadi su prenijele bodove samo iz međusobnih susreta prijašnjeg, prvog dijela natjecanja.

POREDAK: Jadran Split 6 (-1), Jug Adriatic osiguranje 6, Jadran (HN) 0.

03. svibanj 2024 15:32