Hrvatska U15 reprezentacija

HVS
USPJEH ZA VATERPOLISTE

Hrvatska slavila na Uskršnjem turniru u Varaždinu, vratar Batoš proglašen najboljim igračem

U finalu su s 11:7 (0:3, 4:2, 4:0, 3.2) bili bolji od Crnogoraca
Piše: Dean BauerObjavljeno: 08. travanj 2023. 14:31

Mlada hrvatska vaterpolska vrsta, igrači do 15 godina koje vodi trener Bruno Sabioni, slavila je u subotu u podne u finalu Uskršnjeg turnira koji je u Varaždinu igran od četvrtka, 6. travnja. Na vrlo jakom turniru za igrače do 15 godina na kojem su nastupale momčadi Hrvatske, Italije, Crne Gore i Srbije, naši su mladići bili jedini bez poraza odnosno s ukupno 4 pobjede i remijem.

HVS

U finalu, pred dupkom ispunjenim tribinama varaždinskog bazena, Hrvatska je pobijedila Crnu Goru 11:7 (0:3, 4:2, 4:0, 3.2). Početak je bio obećavajući, ali za Crnogorce. Početkom druge četvrtine gosti su vodili čak 4:0, ali je tada slijedio spektakularan obrat, sjajan povratak naših mladića. Prvo su uspjeli poravnati na 4:4 malo prije kraja druge četvrtine. Na "veliki odmor" se još uvijek otišlo s prednošću Crne Gore (4:5), ali zatim slijedi novi hrvatski tornado u vodi. Punih 14 minuta Hrvatska nije primila gol, ali su zato naši igrači zatrpali crnogorsku mrežu sa šest uzastopnih pogodaka za preokret do 10:5 za Hrvatsku, tri i pol minute prije kraja, te je pitanje pobjednika Uskršnjeg turnira riješeno.

U utakmici za treće mjesto, Srbija je pobijedila Italiju 11:6. Za najboljeg igrača turnira proglašen je hrvatski vratar Nikola Batoš. Podsjetimo, Hrvatska je na Uskršnjem turniru svladala redom Italiju 10:8 (1. kolo), Crnu Goru 12:8 (2. kolo), remizirala sa Srbijom 8:8 (3. kolo), da bi slijedile pobjede u finalu protiv Italije (12:6) i na koncu u finalu protiv Crne Gore (11:7).

20. travanj 2024 14:00